Zeytinburnu Zirkonyum Tedavisi

Zirkonyum, porselen dişlerde kullanılan ve protez dişlerin alt yapısını oluşturan bir alaşımdır. Zirkonyum ile dişler yapay görüntüden uzaklaşarak hem daha beyaz görünmekte hem de kişiye daha doğal ve estetik bir gülüş sağlamaktadır. 

Zirkonyum Randevusu Al

Zeytinburnu Zirkonyum Tedavisi

Birçok tıbbi ve estetik avantajı nedeniyle zirkon, aynı zamanda “beyaz altın” olarak da bilinir. Porselen kron veya zirkonyum kron olarak da bilinen tam seramik kronlar, çürük, kaza veya madde kaybı nedeniyle kısmen tahrip olmuş bir dişin tedavisi söz konusu olduğunda estetik ve işlevsellik açısından en uygun çözümdür. Zeytinburnu’nda Zirkonyum tedavisi için uygun şekilde ürettiğimiz, bu yapay, çok yüksek kaliteli diş kronları doğal dişlerden neredeyse hiç ayırt edilemez ve bu nedenle günümüzde genellikle diş hastalarımız için ilk tercihtir.

Zirkonyum kaplama, oldukça stabil zirkonyum oksitten yapılmış bir çekirdeğe sahip tam seramik bir krondur. Bu çekirdek optik olarak doğal dişlerin diş rengine tam olarak uyum sağlayana kadar işlenir. Aynısı diş etleri için de geçerlidir: zirkonyumun yüksek biyouyumluluğu sayesinde, hiçbir etkileşim beklenmez.  Zirkon sağlam ve stabildir, bu nedenle ağır yükler altında bile geçmişte kullanılan seramik türlerine göre çok daha az kırılır. Ağır çiğneme eylemine kolaylıkla dayanabildikleri için zirkonyum kronlar molar bölgede de (büyük azı dişleri) kullanılabilir.

Zirkon seramik kronlar kırılmaya karşı çok dayanıklıdır. Bireysel dayanıklılık, kullanılan malzemenin yüksek kalitesine ve diş laboratuarının kalitesine bağlıdır;  Zeytinburnu’nda Zirkonyum tedavisi yapacak olan hastalarımız kaliteli malzeme ve bu konuda tecrübeli ekibimizle yaptıracağınız işlemden memnun kalacağınızın garantisini veriyoruz. Bizler bu konuda kendimize güveniyoruz. Dikkatli bakım ve düzenli kontrollerle, tam seramik kronlar kolaylıkla 10 yıl, genellikle 15 ila 20 yıl dayanabilir. Dayanıklılık, düzenli profesyonel diş temizliği ile desteklenebilir.

Şube

Personel

KLİNİKLERİMİZ