Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Pedodonti diş tedavisinde, 0-13 yaş arasındaki çocuklar için dolgu, kanal tedavisi, amputasyon, paslanmaz çelik kron, strip kron, yer tutucu, çocuk protezi, flor ve fissür örtücü gibi tedaviler yapılmaktadır.

Pedodonti  Randevusu Al

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Pedodonti ( çocuk diş hekimliği ) bebeklik döneminden başlayıp ergenlik çağının sonuna kadar devam eden süt, daimi dişlerin sağlıklı olarak korunmasını amaçlayan bir bilim dalıdır. Çocuk hastalarımızın ortaya çıkabilecek çeşitli problemi öngörerek büyüme gelişme dönemlerine uygun tedavi planlaması çıkartılır.

Pedodonti ( çocuk diş hekimliği ) tedavileri altında dolgu, kanal tedavisi, amputasyon ,paslanmaz çelik kron, strip kron, yer tutucu, çocuk protezi, flor, fissür örtücü gibi tedaviler yapılmaktadır. Süt dişleri için, kompomer adı verilen özel dolgularımız çocuk diş hekimliğinde mevcuttur. Sarı, pembe, yeşil, mavi, kırmızı, beyaz gibi pek çok rengi olan bu materyaller esenlerde çocukların motivasyonunu arttıran süt dişi dolgu maddeleridir.

Pedodonti tedavisi; süt dişleri, kapladıkları alanı kendilerinin yerine gelecek olan kalıcı diş için korumakta kalıcı diş sürerken ona rehberlik yapmaktadırlar. Süt dişi erken çekildiği zaman bu doğal yer tutuculuk fonksiyonu da ortadan kalkmaktadır. Pedodonti ( Çocuk diş hekimliğinin ) birinci amacı, dişsel sorunların oluşmasını engelleyecek önlemleri almak ve çocukları çürüksüz bir geleceğe yönlendirmektir. Ayrıca beslenme konuşma gibi fonksiyonlar için süt dişlerinin sağlıklı olması çok önemlidir. Gelecekteki sağlıklı gülüşleri teminat altına almak ve diş hekimi ( pedodonti ) deneyimini korkusuz bir şekilde gerçekleştirmek için çocuklarımızın tedavilerini uzman kadromuz tarafından yürütülmektedir.

Şube

Personel

KLİNİKLERİMİZ