Şeffaf Plak (invisalign) Tedavisi

Şeffaf plak tedavisi, Sırasıyla kullanılıp tedavi sonucunda bütün plaklar kullanılmış olmaktadır.Şeffaf plak tedavisi, tamamen estetik bir tedavi biçimi olup, plaklar konuşmada ve yemek yemede zorluk çıkarmamaktadır. Beyaz Işık Diş Polikliniğinde uzman hekim kadromuzla siz hastalarımıza hizmet vermekteyiz. 

Şeffaf Plak Randevusu Al

Şeffaf Plak (invisalign) Tedavisi

Şeffaf plak tedavisi, ortodontik tel tedavisine alternatif olarak, braket ve diş teli gibi metal aksamların olmadığı, dışarıdan görünmeyen, kişiye özel olarak üç boyutlu yazıcılarla üretilen ortodontik tedavi seçeneğidir.

Şeffaf plak tedavisi, her yaştan hasta grubuna uygulanabilmekle birlikte ağızdaki bütün süt dişlerinin düşmesi gerekmektedir. Şeffaf plak tedavisi, ağız içi tarayıcılarla ölçü alınarak başlar. Bu ölçü firmaya yollanmakta ve 1,5 ayda bu ölçülere özel olarak üretilen plaklar firma tarafından yollanmaktadır. Tedaviye başlanmadan önce tedavi süresi ve tedavi sonucunda dişlerinizin son durumu belirlenmiştir. Tarafınıza e-posta yoluyla tedavi bitim simülasyonu yollanmaktadır. Bir seri şeklinde gelen plakların sırayla hepsinin kullanılması gerekmektedir. Bu plaklar 15 günde bir değiştirilmektedir. Aylık kontrollerle tedavi süreci takip edilmektedir.

Şeffaf plak tedavisi, tamamen estetik bir tedavi biçimi olup, plaklar konuşmada ve yemek yemede zorluk çıkarmamaktadır. Günde ortalama 20-22 saat plakların ağızda olması gerekmektedir. Özel durumlarda hekime haber verilip plak 1-2 saatliğine ağız dışına çıkarılabilmektedir. Plaklar sıcağa karşı hassas olduğundan sıcak yiyecek ve içeceklerde ağıza takılmamalıdır.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?