Zeytinburnu Periodontoloji Tedavisi

Periodontoloji, dişler ve dişleri çevreleyen dokularda oluşan hastalıkların tanısı, tedavisi ve de tedaviden sonrasında kazanılan sağlığın sürdürülebilmesini hedefleyen diş hekimliği dalına verilen addır.

Periodontoloji Randevusu Al

Zeytinburnu Periondontoloji Tedavisi

Periodontoloji, diş etlerinde oluşan ve çene kemiğinin tahrip olmasına yol açan ve bunun sonucunda dişlerin daha fazla tutunmasını kaybetmesi ve sonuçta kaybolmasına yol açan hastalığın tedavisiyle ilgilenen ana bilim dalıdır. Periodontoloji, halk arasında diş etleri hastalığı olarak bilinir. Bu hastalık, genellikle uzun yıllar boyunca kroniktir. Bu nedenle diş yatağının iltihaplanmasının (periodontitis) sistematik tedavisi kaçınılmazdır. Bizler Zeytinburnu Periodontoloji olarak bu alanda da hizmet veriyoruz.

Kesitsel araştırmalardan elde edilen güncel veriler, 35 yaşın üzerindeki hemen hemen her iki yetişkinden birinin tedavi gerektiren periodontitis hastası olduğunu göstermektedir. Periodontitis tipik olarak yavaş ve ağrısız bir şekilde ilerler, ancak aynı zamanda hoş olmayan yan etkileri de vardır; ağız kokusu, kızarıklık, kanama ve çoğu durumda ağrılı diş etlerinin yanı sıra dişlerdeki hoş olmayan plak periodontitis için tipiktir. Sigara içmek de periodontitis gelişme riskini artırır.

Diş eti hastalığı (periodontoloji) tedavi edilmezse diş kaybına neden olabilir. Zeytinburnu Periodontoloji olarak, diş eti hastalığını temelde sistematik, yani çok aşamalı bir şekilde tedavi ediyoruz. Daha doğrusu 4 tedavi aşaması vardır. Tüm derinliklerinin ölçüldüğü detaylı bir periodontal spesifik incelemenin ardından ikinci aşamada bakteriyel neden ortadan kaldırılır. Sonraki üçüncü aşamada, dar bir tedavi aralığı ile yeniden enfeksiyon önlenir. Dördüncü aşama da, periodontal tedavinin uzun vadeli sonucunu sağlamayı amaçlamaktadır.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?