Zeytinburnu Pedodonti (Çocuk Diş Hekimi) Tedavisi

Zeytinburnu Pedodonti Tedavisi, 0-13 yaş arasında olan çocukların diş ve çene yapısını inceleyen, dişlerde ve ağız içlerinde görülen problemli durumlara müdahale eden bir bilim dalıdır.

Pedodonti Randevusu Al

Zeytinburnu Pedodonti (Çocuk Diş Hekimi) Tedavisi

Zeytinburnu Pedodonti Tedavisi, Pediatrik diş hekimliği veya pedodonti, 0-13 yaş arası çocuklarda, öncelikle çürük oluşumunun önlenmesi, çene büyümesini ve gelişimini kontrol etmek ve dişleri tedavi etmekle ilgilenen bir diş hekimliği dalıdır. Zeytinburnu’nda pedodonti alanında deneyimli hekim kadromuz sizlere hizmet vermeye hazır.

Önleyici tedbirlerin uygulanması, ilk dişlerin çıkması ile başlar. Diş hekimine ilk ziyaret en geç çocuk 1 yaşında iken yapılmalıdır.  Bu şekilde, herhangi bir eksiklik zamanında fark edilebilir ve ebeveynlere uygun ağız hijyeni konusunda talimatlar verilebilir.  Aynı şekilde, ek koruyucu önlemler alınabilir ve çocuk, diş hekimliği muayenehanesine alışma fırsatı bulur. Herhangi bir diş tedavisi yapmadan kısa bir diş hekimi ziyaretinin yapılması tavsiye edilir, çünkü bu şekilde çocuk diş hekiminde bir arkadaşı görecek, güven duygusu oluşacak ve gelecekteki tedaviler çok daha kolay ve ağrısız olacaktır.

Süt dişlerindeki diş çürüğü tedavi edilmelidir, çünkü çürüğün ilerlemesi diş çürümesine ve yer değiştirmesine neden olur. Renk dolguları, çocukların dişlerini tedavi ettirmeleri için iyi bir teşvik ve motivasyon olduğunu kanıtlamıştır. Önleyici bir önlem olarak kalıcı azı dişlerinde fissür kapatılması yapılır. Azı dişleri genellikle yiyecek artıklarının toplandığı ve plak oluşturduğu derin çatlaklara sahiptir, bu da onları çürüklere yatkın hale getirir. Zeytinburnu Pedodonti olarak her zaman sorularınıza yanıt vermek için buradayız. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?