Sultangazi Zirkonyum Tedavisi

Sultangazi Zirkonyum Tedavisi, porselen dişlerde kullanılan ve protez dişlerin alt yapısını oluşturan bir alaşımdır. Zirkonyum ile dişler yapay görüntüden uzaklaşarak hem daha beyaz görünmekte hem de kişiye daha doğal ve estetik bir gülüş sağlamaktadır. 

Zirkonyum Randevusu Al

Sultangazi Zirkonyum Tedavisi

Zirkonyum, diş kaplamalarında alt yapı materyali olarak kullanılan beyaz bir alaşımdır. Dişlerin daha çok, estetik ve fonksiyon işlevlerini erçekleştirmesini sağlamaktadır. Zirkonyum kaplamalar klasik metal alt yapılı porselenlerden farklı olarak ışık geçirgenliğine sahiptir. Işık geçirgenliği sayesinde de daha estetik, daha doğal bir görünüm sağlanır Dişetleriyle uyumu iyi olduğu için diş etlerinde morarma gözlenmez. Estetik şikâyetleri olan hastalarımıza Sultangazi’de zirkonyum kaplama tedavisi için uzman kadromuzla hizmetinizde olduğumuzu belirtiriz.

Sultangazi’de zirkonyum kaplama tedavisi; kliniğimizde oral ve radyolojik muayenelerden sonra, hangi dişlere zirkonyum kaplamalar uygulanacağına karar verilir. İlgili dişlere lokal anestezi altında
gerekli preparasyonlar yapılır. Biyouyumlu ölçü malzemeleriyle ölçü alındıktan sonra laboratuvara gönderilir. Hastayla ortak belirlenen form ile renkler laboratuvara aktarılır. Laboratuvarda bilgisayar yardımıyla zirkonyum dişler istenilen şekilde hazırlanır. Sultangazi’de zirkonyum tedavisi uygulanacak hasta, kliniğimize tekrar gelerek hazırlanan kaplamaların provası yapılır. Provada hekim tarafından yapılan protezin diş ve çevre dokularla uyumu kontrol edilir. Hasta görüşü de alınarak son rötüşler yapılır, kaplamalar biyouyumlu materyallerle yapıştırılır.

Zirkonyum kaplamaları gerekli oral hijyen sağlanmasıyla birlikte düzenli hekim kontrolleri yapıldığı takdirde uzun yıllar kullanılabilir. Sultangazi’de zirkonyum diş kaplamaları hakkında aklınızda olan tüm sorular için kliniğimize bekleriz.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?