Sultangazi Endodonti (Kanal Tedavisi)

Kanal tedavisi ciddi hasar görmüş ya da iltihaplanmış bir dişi onarmak ve çekim işlemi olmaksızın kurtarmak için yapılan bir tedavidir.

Endodonti (Kanal Tedavisi) Randevusu Al

Sultangazi Endodonti (Kanal Tedavisi)

Endodonti; ölü, ölmekte olan ya da iltihaplı diş pulpasını tedavisi etmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Diğer adı ile kanal tedavisi olarak adlandırılmakta olup, bu tedavi Sultangazi’de Endodonti bölümümüzde uygulanmaktadır. Endodonti sorunlar; sıklıkla ağrı ve şişlikle birlikte akut bir fazda ortaya çıkar. Ancak , birçok hasta semptomsuzdur. Sultangazi’de Endodonti hekimimiz radyolojik görüntüleme yoluyla endodonti sorunun varlığını teşhis edebilir.

Sultangazi’de Endodonti tedavisini seans olarak bir ya da birkaç işlemde tamamlamaktayız. Endodonti tedavisinde, dişin üst kısmında oyuk oluşturulup, eğelerle ölü ya da ölmeye yüz tutmuş öğeler çıkartılarak irrigasyon işlemi yapılmaktadır. Kök kanalları, küçük steril kağıt konileri ile kurutulması akabinde, gutta percha ile doldurulur.

Endodonti tedavisini; Sultangazi’de Endodonti servisimiz olarak lokal anestezi uygulayarak yapmaktayız. İşlemden sonra, ağrı hemen geçmeyebilir, şişlik vb. kompikasyonlar görülebilmektedir. Böyle bir durumda Sultangazi’de Endodonti bölümümüze gelerek, hekimimize muayene olmalısınız.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?