DİŞÇİ KORKUSUNU YENMENİN YOLLARI NELERDİR?

Beyaz Işık

PORSELEN KAPLAMA HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Porselen dişler de, genel anlamıyla çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine veya dişlerde bulunan çeşitli estetik bozuklukların yük edilmesi, ayrıca çiğneme bozuklukları, çene kapanma, veya asimetrik kapanma bozuklukları ve konuşma bozukluklarını gidermek için tek olarak veya bütün çene kemiğine yapılan protez uygulamalardır.

Ağız içerisindeki diş çürüklerinin, dişlerin yapılmasını engelleyecek derecede ilerlemesi neticesinde, dişlerin daha fazla harap olup çekilmesini engellemek ve dişleri kurtarabilmek için porselen kaplama yapılmaktadır. Hemen arkasından ise; diş hekiminin muayenesi sonucunda bir hata veya bir kusur olmaz ise porselen işlemi için tarih alınmalı ve o tarihte işlem gerçekleştirilmelidir. Porselen kaplama diş yapımı, genellikle ön dişlerinde renk uyumsuzluğu olan kişilerin tercih ettiği bir durumdur. Ön dişlerin gülüş ve konuşma açısından çok daha belirgin olması bu duruma sebebiyet verir.

dişçi korkusunu yenme

Porselen Kaplama Diş Yapımı Nasıl Oluyor?

Porselen dişe sahip olmak isteyen her hasta muayene sonrasında herhangi bir pürüz çıkmaz ise diş ölçülerini aldırır.

Diş ölçülerini alan diş hekimi, her diş için her dişin kendi boyutunda kaplama yapılabilecek şekilde porselen maddelerini hazırlar.

Hazırlanan her porselen parçası kesinlikle kişiye göre hazırlanır.

Hemen ardından da uygulamaya geçilir ve porselen dişe eklenmiş olur.

Bu sayede çok daha beyaz ve belirgin bir diş yapısı ortaya konmuş olur.

Hemen ardından ise; porselen kullanan kişilerin alışma süreci gelir.

Porselen kaplama diş kullanımı temizlik ve titizlik gösterilmesi gereken ve kesinlikle hatalı bir durumda yapılan tüm uygulamaların çabucak boşa gidebileceği bir durumdur. Porselen diş uygulaması yaptırmadan önce mutlaka bir hekimin de fikrini almalısınız.

Porselen diş uygulamasında temel amaç, en doğal çiğneme, konuşma ve görüntüyü elde etmektir. porselen diş uygulaması; Herhangi bir sebeple diş kaybını yaşayanlara, dişlerinde kırık, sararma, renk değişimi ve asimetrik görüntüye sahip kişilere, ortodonti tedavisinden korkan kişilere, diş gelişimini tamamlamış olan 18 yaşından büyük herkese yapılabilir.
Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?