Mersin Yaprak Diş Tedavisi

Mersin Yaprak Diş (lamine) Tedavisi, kırılmış veya aşınmış dişlerin tedavisinde kullanılır. Dişlerde zamanla meydana gelen pek çok problem gün geçtikçe kişinin özgüvenini kırmaktadır.

Yaprak Diş Randevusu Al

Mersin Yaprak Diş Tedavisi

LAMİNE DİŞ TEDAVİSİ

Lamine diş uygulaması son dönemlerde en büyük ilgiyi gören uygulamalar arasında yer almaktadır. Dişlerin kesilmeden sadece milimetrik olarak inceltilmesi ile yapılan bu tedavide sağlam diş dokusu korunuyor. Yaklaşık olarak 0.3 – 0.7 mm inceltilen dişlerin yüzey bölümüne yaprak şeklindeki porselenler yapıştırılıyor ve mükemmel bir görüntü elde ediliyor ‘Lamina’ Latincede ‘yaprak’ anlamına gelmektedir.

Bu uygulama halk arasında yaprak diş olarak da adlandırılıyor. Yaprak formundaki porselenlerin en önemli özelliği son derece ince olmaları ve metal içermemeleridir. Bununla birlikte ışığın geçmesine olanak tanıyan bir malzeme olması da uygulamanın en önemli unsuru arasında yer alıyor. Beyaz Işık Ağız ve Diş Sağlığı Mersin şubesi hekimleri tarafından başarı ile uygulanan ve son derece doğal bir görünüm sergileyen bu uygulamanın diğer avantajlarından bahsedecek olursak, lamine diş uygulamasının, hasta için zorlayıcı bir süreci yoktur. Oldukça konforlu bir süreçtir ve rahat bir uygulamadır. Bu nedenle bu işlemin ilgi görmesini çok olağan bir durumdur. Estetik açıdan da mükemmel sonuçlara imza atmayı sağlayan bu yöntemde Mersin şube hekimlerimiz öncelikle hastanın ağız içi ölçülerinin alınması ile tedaviye başlıyorlar. Bu ölçüler kapsamında bir model hazırlanıyor ve diş hekimimiz ile hastanın bu model üzerinde hemfikir olması halinde uygulama aşamasına geçiliyor.

Hastamıza özel olarak yaprak formunda hazırlanan kaplamalar özel bir yapıştırıcı malzeme kullanılarak dişe yapıştırılıyor. Yaprakların dişe tutunabilmesi için öncesinde çok az oranda inceltme yapılır ve yaprakların yapıştırılmasının ardından hasta aynı gün dişlerini kullanmaya devam edebilir. Bu işlem sırasında hasta asla herhangi bir acı ya da ağrı hissetmemektedir.

Beyaz Işık Ağız ve Diş Sağlığı kliniği Mersin şubemizde yaprak diş uygulaması 3 farklı biçimde gerçekleştirilmektedir.

-Yaprak zirkonyum

-Kompozit Lamina

-Yaprak porselen

Hastanın estetik olarak daha güzel görünen dişlere sahip olmak istemesi lamine diş uygulamasının yapılması için yeterli bir sebeptir. Daha beyaz görünen dişlere sahip olmak istenmesi, dişler arasında bir ayrıklık olması ve bu görüntünün ortadan kaldırılmak istenmesi, daha güzel ve güvenli bir gülüşe sahip olabilmek gibinedenler de bu işlemin yapılması için en büyük etkenlerdir.Dişlerinde meydana gelen renklenmeden şikayetçi olan hastalarımız için de ideal bir seçenektir.

Mersin şubesi hekimleri olarak kullanım ömrünün uzun olması için hastalarımızın uygulama sonrasında da ağız ve diş sağlığına, temizliğine önem vermesini tavsiye ediyoruz. Bu şekilde kullanım ömrünün 10 yıl ile 20 yıl arasında olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ağız ve diş sağlığına dikkat edilmemesi, temizliğin ihmal edilmesinde ise diş eti çekilmesi gibi çeşitli sorunlar yaşanabilir. İşte bu noktada da kaplamaları kaybedebilirsiniz. Bir anlamda bu uygulamanın kullanım süresinin hastadan hastaya değişkenlik göstermesi de bundan kaynaklanıyor. Nasıl ki dişleriniz ile sert cisimleri ısırmaktan kaçınıyorsanız, kaplama uygulamasından sonra da bu tür davranışlardan uzak durulması gerektiğini öneriyoruz.

       Mersin şubesi hekimleri olarak gülüşününüz bizlere emane

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?