Mersin Ortodonti Tedavisi

Ortodonti tedavileri ağız içindeki dişler ve çene kemiğinin uyumusu sağlayan bir bilimdir.

Ortodonti Randevusu Al

Mersin Ortodonti (Diş Teli) Tedavisi

ORTODONTİ NEDİR

Dişlerin düzgün şekilde yerleşmesi ve düzensizliklerinin teşhisi ve tedavisi ile ilgilenen diş hekimliği bölümüdür. Amaç karşı çenedeki dişler ile uyumlu, düzgün sıralanmış dişlerin olmasıdır. Bu tedavi için başvuran hastalara muayeneden sonra, kendilerine uygun tedavi hakkında Beyaz Işık Diş Klinikleri Mersin şubesi uzman ortodontistlerimiz tarafından bilgilendirme yapılmaktadır

Ortodontik tedavilere neden ihtiyaç duyulur

-İskeletsel bozukluklar

-Alt ve üst çenenin önde ya da geride olması

-İşlevsel bozukluklar

Ortodonti tedavisi nasıl uygulanır

Tedaviler birkaç aşamadan oluşmaktadır. İlk aşama muayenedir. Muayene ile ağız ve çene yapısı incelenerek kişiye yönelik tedavi planlaması oluşturulmakta ve süreç hakkında bilgilendirmesi yapılmaktadır.

İkinci aşama ise hazırlık sürecidir. Muayenede belirlenen hususlar önceliğine göre sıralanır. Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra tedavinin çeşidine göre uygulama aşamasına geçilir.

Ortodonti tedavilerinin yöntemleri nelerdir

Mersin şubesi Ortodontist hekimi muayeneden sonra hastanın durumuna göre tedavi planlamasını oluşturmaktadır. Butedaviler sabit ve hareketli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.Şeffaf plaklar ve akrilik plaklar hareketli ortodontik tedavileri, diş telleri (braketler, tüpler, bantlar, teller, yardımcı parçalar) ise sabit ortodontik tedavileri oluşturmaktadır

Ortodonti tedavileri ne kadar sürer

Ortodonti tedavilerde süreç hastaya göre değişkenlik göstermektedir. Mevcut probleme göre, hareketli apareyler, işlevsel apareyler ve sabit apareyler ile tedavi yöntemleri belirlenebilmektedir. İleri evre olmayan basit sorunlar, hareketli apareyler ile çözülebilmektedir.

Genellikle apareylerin 10 ay-1 sene ağızda kalması uygun görülürken diş teli tedavisi 1.5 yıl – 3 yıl arasında sürebilmektedir. Şeffaf plaklarda ise hastaya göre değişkenlik göstermekle birlikte diğer tedavilerden daha kısa sürebilmektedir.

Ortodontide yaş önemli midir

Dişlerdeki çarpıklık ya da eğrilik var ise her yaşta tedavi edilebilir. Tel tedavisi için olması gereken sağlam kemik ve sağlıklı diş yapısıdır. Iskeletsel bozukluk durumunda ise erken yaşlarda yapılması gerekmektedir. Bu anlamda ortodonti tedavilere erken yaşlarda başlamak önem arz etmektedir.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?