Mersin İmplant Tedavisi

Mersin İmplant Tedavisi, Eksik olan dişlerin yerine yenisi uygulanan vidalama işlemi implant olarak bilinir. İmplant basit olarak ceşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine uygulanan titanyum dan yapılan yapay bir köktür. Mersinde  Artık implant tedavisi lüks değil ihtiyaçtır. Siz hastalarımızı bekleriz.

İmplant Randevusu Al

Mersin İmplant Tedavisi

Günümüzde diş eksiklikleri kişinin hayatını hem sağlık hem de estetik yönünden olumsuz yönde etkileyen çok önemli bir etkendir. Bu eksikliklerle yaşayan kişilerde zaman içeresindeciddi sindirim sistemi problemleri, sosyal hayattan uzaklaşma, gülümsemekten gülmekten çekinme gibi birçok sıkıntılıdurum baş gösterir Beyaz Işık Ağız ve Diş Sağlığı Mersin şubesi hekimleri olarak bizler bu konuda, diş eksikliklerinin doğru şekilde telafi edilmesiyle çok daha sağlıklı ve konforlu bir yaşam mümkün olduğunu belirtmek isteriz.

Uzun yıllar boyunca diş eksikliklerinin giderilmesi için geleneksel yöntemler kullanıldı. Yıllar boyunca diş ve çene protezleri uygulandı. Bu protezler diş eksikliğinin sayısınabağlı olarak sağlam dişlerin kesilerek küçültüldüğü sabit köprü protezler veya hastanın yeterli konfora ulaşmasının çok zor olduğu takılıp çıkarılabilen hareketli protezler olarak yapıldı.

Hareketli protez kullanan hastalarda zaman içinde çene kemiklerinin maruz kaldığı basınç kuvvet yüzünden erimesi, hastanın sağlıklı bir çiğneme yapmasını neredeyse imkânsızhale getirebilir. Yeterli desteği alamayan protezler her çenehareketinde ağız içinde oynayıp ve konuşma esnasında da çeşitli sıkıntılara sebep olabilmektedir. Vücut dokularına uyumlu ve insan sağlığına zararsız diş implantlarının geliştirilmesiyle beraber diş eksikliklerinin çok daha sağlıklıve çok daha konforlu şekilde giderilmesi mümkün hale geldi.

 İmplantların çok yaygın kullanım alanı bulmasının nedeni; tek diş eksikliklerinden, hiç dişi olmayan hastalara kadar, çok geniş bir yelpazede uygulanabilir olmasıdır. İmplant uygulaması komşu dişlere hiç müdahale edilmeden gerçekleştirilir. Gerek çiğneme hissinin normale en yakın olması, gerekse diğer dişlere müdahale etmeden tedavi imkânıyaratması; yaşadığımız yüzyılda implant içeren yöntemleri, en çok uygulanan tedavi yöntemlerinden biri haline getirmiştir. Beyaz Işık Diş Klinikleri Mersin şubemizde İmplant tedavisi 18 yaş üzeri, çene ve yüz gelişimini tamamlamış bireylere uygulanmaktadır. İmplant tedavisi hastaya hafif bir sedasyon verilerek yapılır. Dental implantların yerleştirilmesi için iki seçenek vardır. Yalova şubemizde tek aşamalı işlemde implant yerleştirildikten sonra geçici başlık takılır. İki aşamalı işlemde ise dental implant takıldıktan sonra üzeri diş eti ile kapatılır ve iyileşmeye bırakılır. Protez başlıklar daha sonra takılır. Her iki durumda da geçici bir köprü yerleştirilir ve alt çene için 3 ay, üst çene için altı ay iyileşme süreci beklenir. Bazen dental implantların üzerine yeni yapılan dişler hemen takılabilir. Dental implantla hasta güvenle gülebilir ve yemek yiyebilir.

           Mersin şubemizde alanında uzman hekimlerimiz eşliğinde kaliteli ve güvenli implant tedavisini gönül rahatlığıile yapabilirsiniz. Sağlığınız ve gülüşünüz bizim için değerlidir.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?