Mersin Endodonti (Kanal Tedavisi)

Mersin Kanal tedavisi (Endodonti); Dişin enfekte olmuş sinir dokusunun (pulpa) ve enfeksiyona yol açan bakterilerin uzaklaştırılması, bölgenin kanal dolgu maddeleri ile doldurulması sürecidir. Uygun koşullarda yapılan bir kanal tedavisinin başarı oranı günümüzde %95’in üzerindedir.

Endodonti (Kanal Tedavisi) Randevusu Al

Mersin Endodonti Tedavisi

Endodonti, dişin iç yapısıyla ilgilenen diş hekimliği dalıdır ve en sık kullanılan işlemlerdendir. Amaç çürümüş veya enfekte olmuş dişi onararak kurtarmak için kullanılan bir tedavidir. Mersin şubesi hekimleri olarak, kök kanal tedavisi, diş beyazlatma, diş taşı ve diş apsesi temizliği, apikoektomi, kanal tedavisi, kök rezeksiyonu, apikoektomi, pulpa kaplaması, pulpotomi, apeksifikasyon ve rejeneratif endodonti işlemlerini yapmaktayız.

 

Endodonti Kaç Seans sürer

Kanal tedavisi Canlı olan dişlerde tek (1) seansta, iltihaplı ölü dişlerde 2 seansta bitirilir. Çok nadir durumlarda 1 seans fazla çalışma gerekebilir. İlk seanslar 15-45 dakika arası sürer. İkinci seanslar genellikle daha kısa sürer.

                   Kanal tedavisi ortalama olarak, 1 saat süren bir işlemdir. Endodonti işlemleri ile dişin pulpa (sinir) tedavisi yapılır. Beyaz Işık Diş Klinikleri Mersin şubemizde Uygulama yapılırken, öncelikle; ağrı duyulmaması için, dişe anestezi yapılır. Daha sonra ise, çürüyen diş temizlenir. Kanal tedavisi ya da bir başka deyişle endodonti tedavisi aşamalarına girmeden önce kanal tedavisi ve endodontolojinin tam olarak ne olduğunu anlatmakta fayda görüyoruz. Kanal tedavisi, ölü, ölmekte olan ya da iltihaplı bir diş pulpasını (halk arasında yaygın olarak ‘sinir’ olarak bilinir) tedavi etmek için kullanılan yöntemlerin genel adıdır. Ana amacı sorunlu bölgeyi eski formuna kavuşturarak tekrar fonksiyonel hale getirmektir.

Beyaz Işık Diş Klinikleri Mersin şubemizde Endodontoloji veya endodonti, kanal tedavisi sanatı ve bilimi özenle uygulanır. Endodonti, ana bilim dalı olarak birçok üniversitemizde lisans ve lisansüstü düzeyinde okutulmaktadır. Bir diş pulpası ağız veya dişe gelen bir darbe, derin diş çürümesi, çok derin bir dolguya tepkime, dişte çatlak veya bölünme gibi sebeplerle iltihaplandığında veya nekrotik hale geldiğinde, endodontik tedavi gerekir. Zira nekrotik veya ölü sinirin varlığı bir apse oluşumuna yol açar. Endodontik sorunlar sıklıkla ağrı ve şişlik ile akut bir fazda ortaya çıkar; ancak birçok durumda hasta semptomuzdur ve rutin bir röntgen veya radyolojik görüntüleme yoluyla bir endodontik problemin varlığı net olarak teşhis edilir.

Endodonti yapılmazsa ne olur?

Kanal tedavisi yapılmazsa enfeksiyon kök ucundaki dokulara kadar ulaşabilir. Dişi çevreleyen çene kemiği de iltihaplanarak aşınır. Meydana gelen bu boşlukta apse oluşur. Bu tabloya ağrı ve şişlik de eşlik eder ve tedavi edilmezse diş kısa zamanda kaybedilir.

  Beyaz Işık Diş Klinikleri Mersin şubemizde Kök kanal tedavisi tüm aşamalarda lokal anestezi kullanıldığı için tamamen ağrısızdır. Genellikle bir ya da iki gün analjeziklerle kontrol edilebilen minimal ameliyat sonrası rahatsızlık vardır. Kök kanal tedavisi uzman bir endodontist tarafından yürütüldüğünde, başarı oranı çok yüksektir ve sonuçları net olarak tahmin edilebilir. Gülüşünüz bize emanet.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?