Mersin Diş Beyazlatma Tedavisi

 

Mersin Diş Beyazlatma Tedavisi, Dişlerde oluşan lekelenme ve renklenmelerin temizlenmesi işlemine diş beyazlatma işlemi denilir. Canlı veya cansız tüm dişlere diş beyazlatma işlemi uygulanmaktadır.

Diş Beyazlatma Randevusu Al

Mersin Diş Beyazlatma Tedavisi

Mersin şubemizdeki klinik ortamında gerçekleşen diş beyazlatma işleminde diş hekimi, ilk etapta diş beyazlatma jelini ısı yöntemi ya da ultraviyole ışık kullanarak gerçekleştirilir. Diş beyazlatma uygulamasının öncesinde dişler bu uygulama için uygun hale getirilir. Diş taşları, diş yüzeyi profesyonel bir şekilde temizlenir. Dişin yüzeyi cilalanır ve ilk aşama tamamlanmış olur. Sonrasında diş ton belirlemesi yapılır. Uygulama esnasında diş etinin zarar görmemesi için diş etini koruyucu jel uygulanır ve hastaya gözlerini korumak amacıyla gözlük takılır. Diş beyazlatma uygulaması 20 dakika ile 30 dakika süreyle uygulanır ve diş beyazlatma işlemi tamamlanmış olur.

Ev ortamında yapılan diş beyazlatma işlemine ise Home Bleaching ismi verilmektedir. Beyaz Işık Ağız ve Diş Sağlığı Mersin şubemizdeki kişiye özel yapılan ölçüm ve analizlerin neticesinde hazırlanan plaklar, gün içerisinde hekimin takılmasını istediği süre boyunca takılarak beyazlama işlemi gerçekleştirilir. Plakların takılma süresi birkaç saat kadardır.

Home Bleaching işlemi için hazırlanmış olan plakların içerisine, dişlerin ön tarafına gelen bölümüne jel sıkıldıktan sonra dişlerin üzerine yerleştirilmesiyle uygulama başlar. Ardından hekimimizin önerdiği süre boyunca plaklar diş üzerinde bekletilir. 1-2 hafta süre sonunda dişlerde beyazlama elde edilmiş olur.

      Beyaz Işık Ağız ve diş Sağlığı Mersin şube hekimlerimiz diş beyazlatma işlemi tamamlandıktan sonra hastalarımızın dikkat etmesi gereken hususları Beyazlatma işlemi tamamlandıktan sonraki ilk 24 saat süresinde diş üzerinde hassasiyet yaşanmasının normal olduğunu belirtmekte ve beyazlatmanın tamamlandığı ilk 24 saat renklendirici nitelik taşıyan bir gıdanın (Çay, kahve vb.) tüketilmemesi gerektiği konusunda uyarmaktadır .Aynı zamanda işlem sonrasında 24 saat süresince, asitli gıdalar tüketilmemeli ve sigara içilmemelidir.

Diş kırıkları ya da diş çürükleri gibi durumlarda diş beyazlatma uygulaması gerçekleştirilememektedir.

         Beyaz Işık Ağız ve diş sağlığı mersin şubesi olarak gülüşünüze gülüş katıyoruz.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?