Mersin Diş Beyazlatma Tedavisi

Mersin diş beyazlatma tedavisi, yıllar içerisinde tütün ürünü kullanımı, yiyecek ve içecekler nedeniyle beyazlıklarını kaybetmiş dişlere uygulanmaktadır. Kimyasal bir işlemdir. Lazer ve kimyasal ajanlarla beyazlatma işlemi yapılmaktadır. Dişlerde aşındırma olmadığı için koruyucu bir işlemdir.

Diş Beyazlatma Randevusu Al

Mersin Diş Beyazlatma Tedavisi

Beyaz Işık Diş Klinikleri Mersin şubemizde Endodontoloji veya endodonti, kanal tedavisi sanatı ve bilimi özenle uygulanır. Endodonti, ana bilim dalı olarak birçok üniversitemizde lisans ve lisansüstü düzeyinde okutulmaktadır. Bir diş pulpası ağız veya dişe gelen bir darbe, derin diş çürümesi, çok derin bir dolguya tepkime, dişte çatlak veya bölünme gibi sebeplerle iltihaplandığında veya nekrotik hale geldiğinde, endodontik tedavi gerekir. Zira nekrotik veya ölü sinirin varlığı bir apse oluşumuna yol açar. Endodontik sorunlar sıklıkla ağrı ve şişlik ile akut bir fazda ortaya çıkar; ancak birçok durumda hasta semptomuzdur ve rutin bir röntgen veya radyolojik görüntüleme yoluyla bir endodontik problemin varlığı net olarak teşhis edilir.

Endodonti yapılmazsa ne olur?

Kanal tedavisi yapılmazsa enfeksiyon kök ucundaki dokulara kadar ulaşabilir. Dişi çevreleyen çene kemiği de iltihaplanarak aşınır. Meydana gelen bu boşlukta apse oluşur. Bu tabloya ağrıve şişlik de eşlik eder ve tedavi edilmezse diş kısa zamanda kaybedilir.

 Beyaz Işık Diş Klinikleri Mersin şubemizde Kök kanal tedavisi tüm aşamalarda lokal anestezi kullanıldığı için tamamen ağrısızdır. Genellikle bir ya da iki gün analjeziklerle kontrol edilebilen minimal ameliyat sonrası rahatsızlık vardır. Kök kanal tedavisi uzman bir endodontist tarafından yürütüldüğünde, başarı oranı çok yüksektir ve sonuçları net olarak tahmin edilebilir. Gülüşünüz bize emanet.

Home Bleaching işlemi için hazırlanmış olan plakların içerisine, dişlerin ön tarafına gelen bölümüne jel sıkıldıktan sonra dişlerin üzerine yerleştirilmesiyle uygulama başlar. Ardından hekimimizinönerdiği süre boyunca plaklar diş üzerinde bekletilir. 1-2 hafta süre sonunda dişlerde beyazlama elde edilmiş olur.

     Beyaz Işık Ağız ve diş Sağlığı Mersin şube hekimlerimiz diş beyazlatma işlemi tamamlandıktan sonra hastalarımızın dikkat etmesi gereken hususları Beyazlatma işlemi tamamlandıktan sonraki ilk 24 saat süresinde diş üzerinde hassasiyet yaşanmasının normalolduğunu belirtmekte ve beyazlatmanın tamamlandığı ilk 24 saat renklendirici nitelik taşıyan bir gıdanın (Çay, kahve vb.)tüketilmemesi gerektiği konusunda uyarmaktadır .Aynı zamandaişlem sonrasında 24 saat süresince, asitli gıdalar tüketilmemeli ve sigara içilmemelidir.

Diş kırıkları ya da diş çürükleri gibi durumlarda diş beyazlatma uygulaması gerçekleştirilememektedir.

        Beyaz Işık Ağız ve diş sağlığı mersin şubesi olarak gülüşünüze gülüş katıyoruz.

 

Şube

Personel

KLİNİKLERİMİZ