Mecidiyeköy Pedodonti (Çocuk Diş Hekimi) Tedavisi

Mecidiyeköy Pedodonti Tedavisi, süt dişlerinin ağız içine sürmesiyle birlikte oluşan çürük ve hastalıklarla ilgilenen tedavi dalıdır. Süt dişi dolgusu, süt dişi kanal tedavisi, koruyucu uygulamalar, yer tutucu uygulamaları bu alanı kapsamaktadır

Pedodonti Randevusu Al

Mecidiyeköy Pedodonti (Çocuk Diş Hekimi) Tedavisi

Mecidiyeköy Pedodonti Tedavisi, Süt dişi dolgusu, süt dişi kanal tedavisi, koruyucu uygulamalar, yer tutucu uygulamaları bu alanı kapsamaktadır.

Mecidiyeköy Pedodonti hastalarının kendilerini rahat hissetmeleri çok önemlidir. Çocuk hastalarımızda erken yaşta oluşacak travmatik deneyimler, ilerleyen yaşlarda dental fobiye dönmektedir. Mecidiyeköy pedodonti, öncelikle atravmatik bir tedavi deneyimi sunmayı hedeflemektedir. Diş hekimi koltuğuna oturmayan ve tedavi süresince yerinde durmayan çocuk hastalara mutlaka genel anestezi altında bakılması gerekmektedir. Genel anestezi sayesinde bütün dental işlemler tek seferde yapılmaktadır.

Mecidiyeköy Pedodonti Tedavisi, süt dişlerinin ağız içerisindeki önemi büyüktür. Alttan gelecek daimi dişlere rehberlik ettikleri için, daimi dişin kök boyunun üçte ikisi oluşmadığı sürece ağız içerisinde tutulmalıdır. Süt dişlerinde çürüğün boyutu büyük olduğunda veya alttaki dişe zarar verecek boyutta bir iltihap olduğunda süt dişleri vaktinden önce çekilebilmekte ve diş boşluklarının yer tutucu ile korunması gerekebilmektedir.

Şube

Personel

KLİNİKLERİMİZ