Mecidiyeköy Ortodonti Tedavisi

Mecidiyeköy ortodonti, ağız içerisindeki dişlerin pozisyon ve çene kemiği bozukluklarının diş teli veya alternatif tedaviler tarafından düzeltilmesi ile ilgilenen tedavi dalıdır. 

Ortodonti Randevusu Al

Mecidiyeköy Ortodonti (Diş Teli) Tedavisi

Mecidiyeköy Ortodonti tedavisi, Dişler çene üzerinde istenen konuma getirilerek kaybolan estetik ve fonksiyon geri kazandırılmaktadır.

Mecidiyeköy ortodonti, ağız apereyleri, diş teli ve şeffaf plaklarla uygulanmaktadır. Erken yaştan itibaren çene bozuklukları ve diş pozisyon bozuklukları fark edilebilmektedir. Mecidiyeköy ortodonti uzmanı tarafından takibe alınan hastalara gereken yaşlarda gereken tedaviler uygulanmaktadır. Üst çene darlıklarında erken yaşta ağız içi apereylerle diş konum bozukluğu veya gömülü diş kalma problemleri engellenebilmektedir. Tel tedavisine başlama yaşı 13’tür. Bunun nedeni ağzımızdaki bütün daimi dişlerin sürmüş olmasıdır. Üst çene köpek dişleri ağıza son süren diş olup 13 yaşında sürmektedir. Tel tedavisinde kompozitle birlikte braket denen parçalar diş üzerine yerleştirilmekte ve üstüne tel takılmaktadır.

Mecidiyeköy ortodonti tedavisin de hastalar ayda bir kontrole çağrılmakta ve tedavinin ilerlemesi kontrol edilmektedir. Hastanın kaybettiği fonksiyon ve estetik görüntü geri kazandırılmaktadır. Ortodonti tedavisin de yaş sınırı olmamakla birlikte ileri yaştaki hastalara da uygulanabilmektedir.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?