Mecidiyeköy Endodonti (Kanal Tedavisi)

Mecidiyeköy endodonti tedavisi, bakterilerin dişi çürüterek, dişin içerisindeki steril sinir odasına girmesi sonucu gereken tedavidir. Bakterilerin dişin sinirine ulaşması dişte büyük ağrıların oluşmasına neden olur. 

Endodonti (Kanal Tedavisi) Randevusu Al

Mecidiyeköy Endodonti (Kanal Tedavisi)

Mecidiyeköy Endodonti Tedavisi Bu yüzden diş hemen tedavi edilmeli ve ağız içindeki fonksiyonu geri kazandırılmalıdır.

Mecidiyeköy endodonti tedavisi, lokal anestezi altında ağrısız şekilde uygulanan bir tedavidir. Mecidiyeköy endodonti tedavisi, çürük doku dişten uzaklaştırıldıktan sonra kanal aletleri ile yavaş bir şekilde duvardaki enfeksiyonlu dokunun uzaklaştırılması ile olmaktadır. Kanal içi solüsyonlarla mutlaka irrigasyon da uygulanarak tedavi desteklenmelidir. Kanal içi solüsyonlar ve kanal duvarlarının temizlenmesi kanal tedavisinin başarı oranını arttırmaktadır. Kanal tedavisi dişi çekimden kurtaran bir tedavidir. Gerekli görüldüğü durumlarda bir hafta on gün arası bir süre kanal içi ilaçlarla bekletilebilmektedir.

Mecidiyeköy endodonti tedavisi, dişin akut ağrılı olduğu durumlarda hassas olan sinirden dolayı uygulanamamaktadır. Akut ağrısı olan diş lokal anesteziye tepki vermemekte ve diş uyuşmamaktadır. Böyle bir durumda dişin içerisine sinir rahatlatıcı maddeler koyup 2 gün beklenmekte ondan sonra kanal tedavisi uygulanmaktadır. Dişin kökünde iltihap yoksa tek seansta eğer kökün altında iltihap olduğu düşünülüyorsa iki seans şeklinde uygulanmaktadır.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?