Marmaris Diş Beyazlatma Tedavisi

Marmaris diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?Günümüzde bilinen iki diş beyazlatma yöntemi vardır.

Diş Beyazlatma Randevusu Al

Marmaris Diş Beyazlatma Tedavisi

Marmaris diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?Günümüzde bilinen iki diş beyazlatma yöntemi vardır. Hastaların diş beyazlatma yöntemleri nelerdir sorusuna hekimler muayene sonrası uygun seçeneği hastaya önerir.Bunlardan ilki hastanın kendi başına uygulayabileceği ‘ev tipi’ beyazlatmadır. ikinci diş beyazlatma yöntemi ise klinikte bir hekim tarafından yapılan ‘Office’ tipi beyazlatmadır.

Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir, hangisi hasta için uygundur diye seçmeden önce dişlerin üzerine biriken gıda artıkları, çay – kahve – sigara kullanımı ve diş lekelenmeleri, muayenehanede yapılacak diştaşı ve diş plağı temizliği ive sonrasında yapılacak cilalama işlemi ile temizlenir. Bu işlemlerden sonra dişler diş beyazlatma işlemi için hazır hale gelmiştir.

Diş Polikliniklerinde Yapılan Beyazlatma İşlemi
Diş polikliniklerinde yapılan diş beyazlatma işlemini Power Bleaching olarak adlandırılmaktadır. Bu yöntemde dişler, diş polikliniklerinde uzman doktorlar yardımıyla doğal renklerine kavuşturulmaktadır. Bu yöntemde dişlerinizi beyazlatmak için özel olarak üretilen solüsyonlar kullanılmaktadır. Beyazlatma sırasında solüsyonlar bir ışık yardımıyla dişlerinize sürülerek beyazlatma işlemi gerçekleştirilir. Diş rengindeki açılmaya bağlı olarak gerekirse belirli periyotlarda 2. veya 3. seans uygulanır Bu sayede dişleriniz 4-5 kat daha beyazlatılabilir. Bu yöntem en güvenilir ve en hızlı şekilde sonuç veren yöntemdir.

Klinik ortamında dişlerinizi beyazlatma işleminde kullanılan solüsyonlar / jeller önerilen oranda ve sürede kullanıldığı takdirde dişlere ve diş etlerine hiçbir şekilde zarar gelmemektedir. Diş beyazlatmak için kullanılan diğer ilaçlar kesinlikle uzman hekimlerin tavsiyesi alınarak kullanılmalıdır.

Ev tipi diş beyazlatma yöntemi:
Ağızdan hassas ölçü maddeleriyle ölçü alınır ve kişiye özel bir şeffaf plak hazırlanır. Bu plak oldukça incedir. Plağın içinde ilacın konulabilmesi için yeterli genişlikte bir boşluk oluşturulur. İlaç, bu boşluklara doldurulur ve ağıza takılır. Hekim kişiye uygun olan ilacı seçer ve hastaya uygulaması için verir. Plak günde 4-6 saat takılmalı ve en az 10-15 gün kullanılmalıdır. İlaç plak içerisine çok fazla konulmamalıdır. Fazla konulursa dişetlerine taşar ve bu taşkınlık dişetlerinin tahriş olmasına neden olabilir. İlacın dişetlerini tahriş etmemesi için taşan ilacın temiz bir fırçayla temizlenmesi gerekir. Ev tipi beyazlatma yöntemlerinde plağı çıkardıktan sonra sabunlu suyla yıkayıp durulayıp size özel verilen kapta saklamanız yeterlidir. Ev tipi diş beyazlatma yöntemlerinde kanal tedavisi görmüş diş veya antibiyotik renklenmesi yaşamış bir dişin rengi düzelmeyebilir. Çünkü ilacın konsantrasyonu ve ışıkla aktive edilmediği için beyazlatma gücü, bu tarz renklenmeleri geri döndürmede etkili değildir.
Ev tipi beyazlatma, genellikle diş hassasiyeti olan kişilerde ve klinik ortamda yapılan beyazlatma işleminden sonra devam seansı olarak tercih edilir.

Herhangi bir dezavantajı olmayan diş beyazlatmanın en büyük avantajı estetik bir gülüşün sağlanmasıdır. Zaman içinde birçok nedenle sararan dişlerin rengi açılarak hasta sosyal yaşamına daha özgüvenli devam eder.Marmaris Beyaz Işık diş polikliniği detaylı muayene sonrası uygun yöntemi uygularak hastalarına beyaz bir gülüş sunar.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?