Kocaeli Şeffaf Plak (invisalign) Tedavisi

Kocaeli şeffaf plak tedavisi, bir seri plaktan oluşan, dişlere uygulanan ataçmanlarla dişleri hafif hareket ettirerek istenen konuma gelmesini sağlayan bir ortodonti tedavisidir. Şeffaf plaklar 15 günde bir değiştirilmekte ve bir sonraki plağa geçiş yapılmaktadır. Kocaeli Kliniğimizde uzman hekim kadromuzda hizmet vermekteyiz.

Şeffaf Plak Randevusu Al

Kocaeli Şeffaf Plak (invisalign) Tedavisi

Şeffaf Plak tedavisi; klasik metal veya porselen teller kullanılmadan, üç boyutlu yazıcılarla kişiye özel olarak hazırlanan şeffaf plaklar kullanılarak yapılır. Kocaeli şubesinde şeffaf plak tedavisi ile sağlıklı gülüşlere kavuşabilirsiniz.
Şeffaf plaklar dişlerdeki çapraşıklık, aralıklı dişler, yanlış kapanışın tedavisinde çene genişletilmesi gibi birçok ortodontik bozukluklarda kullanılır. Şeffaf plaklar tel takmak istemeyen fakat dış görünümünden memnun olmayan kişiler için en ideal en estetik tedavi seçeneklerindendir. Hastadan alınan ölçüler dijital ortama taşınır ve dişler aşama aşama ideal konumlarına dijital ortamda taşınırlar. Her aşama için ağız içinde nerdeyse görünmeyen takıp çıkarılabilen plaklar üretilir. Plaklar Kocaeli şubemizde ortodontist kontrolünde haftalık veya iki haftalık aralıklarla değiştirilerek başlangıçtan bitime kadar kontrol edilir ve bu sayede dişler ideal pozisyonlarına taşınana kadar kontrol altında tutulurlar.

Bahçelievler şeffaf plak tedavisi, plaklar kullanılırken mutlaka ortodonti uzmanı tarafından dönem dönem kontrol edilmekte ve tedavi süresi takip edilmektedir. Plaklar tamamen şeffaf oldukları için hastalara estetik açısından herhangi bir problem çıkarmamaktadır. Plakların temiz tutulması şeffaflığının bozulmaması ve tedavi sürecinin doğru gitmesi açısından çok önemlidir.

Şube

Personel