Karaman Zirkonyum Kaplama Tedavisi

Karaman zirkonyum kaplama tedavisi, estetik beyaz bir materyal olan zirkonyum metalinin altyapıda tercih edilmesi sonucu yapılır. Metal destekli porselenin dezavantajı olan metal yansımasının ortadan kaldırılmasını sağladığı için estetik beklentinin yüksek olduğu vakalarda kullanılmaktadır.

Zirkonyum Randevusu Al

Karaman Zirkonyum Kaplama Tedavisi

Karaman zirkonyum kaplama tedavisi, bruksizmi (diş sıkma hastalığı) olan hastalarda, implant üstü dişlerde veya daha estetik olması gereken bölgelerde tercih edilmektedir. Karaman zirkonyum kaplama tedavisi, zirkonyum üstüne porselen olabileceği gibi tamamen zirkonyum dan da üretilebilmektedir. Monolitik denilen tamamen zirkonyum olan kaplamaların dayanımı daha yüksektir. Materyalin, üzerinde zamanla oluşan mikroçatlakları onarma özelliği vardır. Dijital veya konvansiyonel yöntemlerle ölçü alındıktan sonra laboratuvar tarafından üretilmektedir. Ölçü alındıktan sonra en geç 2 hafta içerisinde dişler ağıza takılmaktadır.

Karaman zirkonyum kaplama tedavisi nde provalarla hastanın beğenisine sunularak hastanın isteğine göre küçük rütuşlar yapılmaktadır. Hasta memnuniyetinin yüksek olması hem hastayı hem de hekimi memnun etmektedir. Canlı dişlerde lokal anestezi altında kesim yapılarak ölçüye hazırlanmaktadır. İmplantlarda ise dişeti başlığı çıkarılarak ölçü başlığı takılır ve ölçü alınır.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?