Karaman Porselen Kaplama Tedavisi

Karaman porselen kaplama tedavisi, ağız içerisindeki diş boşluklarını doldurup fonksiyon ve estetiğin geri kazandırılması için uygulanan protetik tedavidir. Boşluğun iki tarafındaki dişlerin preparasyonu sonucu dişlere kaplama yapılarak diş boşluğu doldurulmuş olur.

Porselen Diş Randevusu Al

Karaman Porselen Kaplama Tedavisi

Karaman porselen diş, implanta alternatif olan tek tedavi biçimidir. Porselen kaplama tedavisinde materyal seçenekleri mevcuttur. Daha estetik bir beklenti olan ön dişlerde genelde tam seramik porselen tercih edilirken, çiğnemenin ön planda olacağı arka dişlerde metal seramik porselenler tercih edilmektedir. İmplant tedavisini istemeyen hastalarda, yandaki dişlerde büyük dolgu varlığında veya estetik amaçlı nedenlerle porselen kaplama tedavisi uygulanmaktadır. Diş boşluklarının doldurulması çok önemlidir. Fonksiyon ve estetik kaybına yol açan diş boşluklarının doldurulmadığı durumlarda yan taraftaki dişlerin boşluklara doğru kaydığı hatta karşısındaki dişin uzadığı görülmüştür. Aynı zamanda bu diş eksiklerinden dolayı eklem problemlerine kadar bir çok sorun görülmektedir.

Karaman porselen diş kaplama tedavisiyle lokal anestezi altında preparasyon yapılarak uygulanmaktadır. İlk seansta küçültülen dişlerden ölçü alınarak laboratuvara yollanmaktadır. Porselen kaplamaların provaları teknisyenden iş geldikçe uygulanır. Metal seramik porselenler de altyapı provası yapılmakta ondan sonra üst porseleni tepilmektedir. Hastanın isteklerinin de ön planda olması önemlidir. Hastaların beğenisine sunulan dişlerde hem sağlıklı hem de estetik görünüm kazandırılmaktadır.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?