Karaman Periodontoloji Tedavisi

Karaman periodontoloji tedavisi, dişi ve çevre dokularının birbiriyle ilişkileri ve hastalıklarını inceleyen tedavi dalıdır. Diş eti, çene kemiği ve diş birbiriyle ilişkili dokular olup bir tanesindeki bozukluk diğer dokuları da etkilemektedir.

Periodontoloji Randevusu Al

Karaman Periondontoloji Tedavisi

Karaman periodontoloji tedavisinde diş taşı temizliği (detertraj), subgingival küretaj, serbest diş eti greftleri, kök yüzeyi düzeltme işlemleri uygulanmaktadır. Karaman periodontoloji tedavisinde kaybolan ağız hijyeni ve diş eti sağlığı geri kazandırılmaktadır. Diş etleri kırmızı olması ve diş etlerinin kanaması inflamasyon denilen vücut cevabının belirtisidir. Diş etlerinin hastalığı olduğunu göstermektedir. Uzun süre tedavi edilmeyen bu hastalık sonucu kemik erimesi gerçekleşir ve diş eti çekilmesiyle beraber dişlerde sallantı görülür. Tedavilerde kaybolan kemik miktarı geri getirilememekte ancak kemik boyu stabil hale getirilip korunması sağlanmaktadır.

Karaman periodontoloji tedavileri sonrası hastalarımıza dişlerine nasıl bakmaları gerektiği anlatılmalıdır. Hijyen eksikliğinin devam ettiği durumlarda diş eti hastalıkları tekrardan oluşacaktır. Fırçalama teknikleri anlatılmalı ve uygun diş fırçası seçimi hastaya öğretilerek idame sağlanmaktadır.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?