Karaman Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Karaman pedodonti, 0 yaşından 14 yaşına kadar çocuk hastaların süt dişlerinin ve altından sürecek daimi dişlerin hastalıklarıyla uğraşan diş hekimliğinin bir dalıdır.

Pedodonti  Randevusu Al

Karaman Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Karaman pedodonti tedavileri süt dişi dolgusu, süt dişi kanal tedavisi, koruyucu diş tedavileri, yer tutucu ve aperey uygulamaları olarak sıralanabilir.

Karaman pedodonti tedavisinde hastalarımızda ilk öncelik her zaman dental fobi oluşmasını engellemektir. Genç yaşta oluşan travmatik diş hekimi deneyimleri ileride hastalarımızın dental fobi oluşmasını tetiklemekte ve diş problemleri katlanarak artmaktadır. Diş hekimi koltuğunda hekimin tedavilerini engelleyecek hareketlerde bulunan, tedavinin travma yaratacağı çocuk hastalarımıza genel anestezi altında işlemleri yaptırma önerisi sunulmaktadır. Genel anestezi ile gerçekleşen tedaviler tek seferde ve travmadan uzak olarak yapılmaktadır.

Karaman pedodonti, süt dişleri konuşma ve çiğnemede etkililerdir. Aynı zamanda süt dişleri alttan gelecek daimi dişlere rehberlik etmektedirler. Süt dişlerinin daimi diş gelmeden kaybedilmesi daimi dişlerin konumlarında bozukluklara yol açmakta ve hatta daimi dişlerin gömülü kalmasına neden olmaktadır. Uzun süredir çürük olan süt dişlerinin kökünde iltihap oluşabilmekte ve alttan gelecek esas dişin yapısını bozabilmektedir. Süt dişlerinin önemi büyükken onlara gösterilen ilgi toplumumuzda düşüktür. Süt dişleri ağızda sürdüğünden itibaren fırçalanmalı ve 6 ayda bir düzenli olarak rutin diş hekimi muayenesine gidilmelidir.

Şube

Personel

KLİNİKLERİMİZ