Karaman Ortodonti Tedavisi

Karaman ortodonti, dişlerin çene içerisindeki konumları ve çenenin vücutla ilişkilerini inceleyen tedavi dalıdır. Diş teli tedavisi, şeffaf plak tedavisi ve aperey tedavileri bu bilim dalını kapsamaktadır.

Ortodonti Randevusu Al

Karaman Ortodonti (Diş Teli) Tedavisi

Karaman ortodonti, ortodonti uzmanlarımız tarafından uygulanmaktadır. Karaman ortodonti tedavisi için ilk muayene yaşı 34 yaşlarında olmalıdır. Halk arasında diş teli takılması için hastanın büyümesi gerektiği düşünülmektedir. Fakat günümüzde ortodonti tedavileri büyüme gelişmeyi yönlendirme açısından düşünüldüğü için daha erken yaşlarda apereyler kullanılarak çene darlıkları ve bozuklukları giderilebilmektedir. 13 yaşına gelmiş ve daimi dişlerinin tamamı ağızda sürmüş olan hastalara diş teli tedavisi veya şeffaf plak tedavisi uygulanabilmektedir. Şeffaf plak tedavisi ile tel tedavisinin arasındaki farklar görünürlük ve endikasyon farklılıklarıdır. Üst düzey diş konum bozukluklarında tel tedavisi tercih edilen bir tedavidir. Tel tedavisi braket denilen metallerin diş üzerine dolgu materyali ile yapıştırılarak uygulanmaktadır. Bu braketlerin üzerine tel gelmekte ve dişleri hareket ettirmektedir. Şeffaf plak tedavisinde diş üzerinde dolgu materyali ile ataçmanlar oluşturulmaktadır. Ataçmanlara oturan şeffaf plak dişte hareket sağlamaktadır.

Karaman ortodonti tedavisine başlandıktan sonra ayda bir rutin tedavi kontrolleri yapılmaktadır. Tedavinin gidişatına göre tedavi şekillendirilmektedir. Ortodonti tedavisi genelde 1.5 yıl ile 2 yıl arası sürede tamamlanmaktadır. Ortodonti tedavilerinde yaş sınırı yoktur. Her yaştan hastaya uygulanabilmektedir.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?