Karaman İmplant Tedavisi

Karaman implant tedavisi, eksik olan dişlerin yerine getirilmesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Sağlam dişlere zarar verilmeden uygulandığı için invaziv bir tedavi yöntemidir.

İmplant Randevusu Al

Karaman İmplant Tedavisi

Karaman implant, günümüzde diş boşluklarını doldurmak için uygulanan en teknolojik uygulamadır. Karaman implant tedavisinde yapılan implantlar dişin kök yapısını taklit etmektedir. İmplantın üstüne gelecek diş yapısının yerine konması için 3 ay boyunca implant ın kemik ile kaynaşması beklenmektedir. 3 ay sonunda implantın üzeri açılarak ölçü alınarak üzerine diş yapılır. İmplant kemiğin içine sabitliğinin sağlanabildiği durumlarda aynı anda implantın üstüne diş yapılabilmektedir. İmplant materyali doku dostu bir materyal olan titanyum metalinden üretilmektedir. 3 boyutlu ve 2 boyutlu görüntüleme yöntemleri sonucunda kemik varlığına bakılır. Uygun kemik miktarı bulunmuyorsa implant yapılabilmektedir. Yapılacak implantın boyu filmlerden belirlenirken implant ın çapına ameliyat sırasında karar verilmektedir.

Karaman implant tedavisi, ameliyathane şartlarında steril ortamda, lokal anestezi altında tamamen ağrısız şekilde uygulanmaktadır. 1 tane implantın çene kemiği içine yerleştirilmesi 10-15 dakika arası sürmektedir. İmplant tedavisinden sonra ilaç ve buz tedavisi uygulanarak ağrı ve şişlik olma ihtimali minimuma indirgenmektedir.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?