Karaman Endodonti (Kanal Tedavisi)

Karaman endodonti tedavisi, el aletleri ve döner aletlerle uygulanan, dişin içerisinde bulunan damar ve sinir paketine uygulanan bir tedavi yöntemidir. Pulpa adı verilen bu damar ve sinir paketi tamamen çıkarılarak yerine gutta-percha denilen kanal dolgu materyali konmaktadır.

Endodonti (Kanal Tedavisi) Randevusu Al

Karaman Endodonti (Kanal Tedavisi)

Karaman endodonti tedavisi, dişi ağızda tutarak işlevini korumak için uygulanan son tedavi yöntemidir. Karaman endodonti tedavisi, 1 veya 2 seans sürebilmektedir. Hekim seans sayısına dişin durumuna göre karar vermektedir. Kanal tedavisi gerektiren dişler genellikle ağrılı olarak kliniğe başvurmaktadırlar. Diş uyuşturularak yapılan kanal tedavisinde ilk seanstan sonra hastanın ağrısı geçmektedir. Kanal tedavisinin başarısının yüksek oranda olması için kök kanal dolgusunun kökün en ucuna kadar yapılması gerekmektedir. Daha önceden yapılmış yetersiz kanal tedavileri gelişen teknolojiyle birlikte sökülebilmekte ve kanal tedavisi yenilenebilmektedir. Bu sayede diş çekimi sayısı günümüzde azalmıştır.

Karaman endodonti tedavisinde pulpa çıkarıldıktan sonra dişin ağrısı geçmektedir. İltihap var ise giderilmek için dişin içine ilaç konulmakta ve minimum bir hafta beklenmesi gerekmektedir. Kanal tedavisi yapıldıktan sonra dişin daimi dolgusu yapılmalıdır. Dişin dolgusunun yapılması dişin enfekte olma ihtimalini azaltmaktadır. Kanal tedavisini 6 ayda bir kontrol ettirerek dişte tekrardan enfeksiyon oluşup oluşmadığının kontrolü yapılmalıdır.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?