Karaman Diş Beyazlatma Tedavisi

Karaman diş beyazlatma tedavisi, uzun süreler sonucunda sigara, nargile gibi tütün ürünleri kullanımı, dişin mine tabakasının aşınması gibi nedenlerle sararan dişleri kimyasal ajanlarla diş renginde 2-3 ton kadar beyazlatma işlemidir. Her ne kadar kimyasal bir işlem de olsa dişlere zarar vermemektedir.

Diş Beyazlatma Randevusu Al

Karaman Diş Beyazlatma Tedavisi

Karaman diş beyazlatma işlemi, diş rengine uygulanan günümüzün en teknolojik ve en estetik ve en koruyucu tedavi yöntemidir. Karaman diş beyazlatma işlemi, en fazla 3 seansa kadar yapılmaktadır. Hastanın istediği renge ilk seansta ulaşılırsa diğer seanslara gerek kalmamaktadır. Diş beyazlatma işlemi öncesinde dişlerin arasında diş taşlarının olmaması gerektiğinden diş taşı temizliği işlemi önerilmektedir. Kimyasal ajan sadece dişin kendi dokusuna etki edeceğinden dişin üzerinde mevcut dolgu varsa onların da değişimi düşünülmektedir. Diş Beyazlatma işleminden sonra hemen dolgu değişimi yapılamamaktadır. Dolgu işlemi için bir hafta kadar beklenmelidir.

Karaman diş beyazlatma işleminden sonra sigara, nargile, çay, kahve, şarap, vişne suyu gibi renklendirici ürünler kullanılmamalıdır. Kimyasal ajan dişin minesinin içine işlerken tübül denilen yollar bırakır. Renklendirici ürünler bu yol ile dişin içine sızıp orda renklenmeye neden olmaktadır. Tübüller zamanla kendiliğinden diş tarafından onarılmaktadır. Karaman Diş beyazlatma işleminin etkisi hastamız eve gittiğinde de devam etmektedir. Diş beyazlatma işleminden sonra hassasiyet görülebilmektedir.

Şube

Personel

KLİNİKLERİMİZ