Kadıköy Pedodonti (Çocuk Diş Hekimi) Tedavisi

Kadıköy Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği), doğumdan ergenlik çağının sonlarına kadar geçen süreçte, çocukların süt ve kalıcı dişleri ile ilgili problemlerin önlenmesini ve tedavi edilmesini kapsamakla birlikte Pedodonti , çocuk psikolojisiyle de yakından ilgilenen özel bir branştır.

Pedodonti Randevusu Al

Kadıköy Pedodonti (Çocuk Diş Hekimi) Tedavisi

Kadıköy Şubemizde Pedodonti tedavisi; Yetişkin bir bireyin sağlıklı ağız, diş yapısına sahip olması; küçük yaşlarda verilen ağız hijyeni eğitimiyle ailelerin bu konudaki dikkatiyle çok yakından ilişkilidir. İlk Süt dişinin çıkmasından itibaren başlayan bu serüven, süt dişlenmeyle başlar kalıcı dişlenme şeklinde birbirini takip eder. Kadıköy Şubemizde destek verdiğimiz Pedodonti tedavisinin birincil hedefi, ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorunların oluşmasını önleyici tedbirler almak, çocukları dişlerinde çürük olmadan ileri yaşlara ulaştırmaktır. Bu hedefe yönelik uygulanan yöntemler Pedodonti tedavi alanının en önemli kısmını oluşturur, koruyucu diş hekimliği olarak isimlendirilir. Kadıköy Şubemizde bu koruyucu tedavi alanında uzman ve tecrübeli hekimlerimizin desteği ile rutin olarak hizmet vermekteyiz.

Kadıköy şubemizde Pedodonti tedavisi branşında, yetişkin bireylere göre daha farklı yaklaşım uygulamaktayız. Çocuk hastalarımızın  acı, korku,sıkıntı duymadan tedavi edilmesi, klinikten mutlu ayrılmasıyla gelecekteki tedavilerine istekli olması için dental fobinin önlenmesi çok önemlidir. Kadıköy kliniğimizde takip randevular ile koruyucu tedaviyle çürüklerin önüne geçebiliyoruz.

Kadıköy Şubemizde uyguladığımız diğer Pedodonti tedavisi uygulama arasında Florür Jel uygulaması, erken kaybedilen süt dişlerin yerini tutan bununla beraber yer kaybını önleyen Yer Tutucu uygulaması, çürüklerin başlamasını, dişlerin korunmasını sağlamak için yaptığımız Fissür Örtücü uygulaması, dolgu, kanal tedavisiyle amputasyon işlemleri bulunmaktadır. Pedodonti tedavisi detaylı bilgi-muayene için Kadıköy Şubemize ulaşabilirsiniz.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?