Kadıköy Endodonti (Kanal Tedavisi)

Kadıköy Kanal tedavisi (Endodonti); Dişin enfekte olmuş sinir dokusunun (pulpa) ve enfeksiyona yol açan bakterilerin uzaklaştırılması, bölgenin kanal dolgu maddeleri ile doldurulması sürecidir. Uygun koşullarda yapılan bir kanal tedavisinin başarı oranı günümüzde %95’in üzerindedir.

Endodonti (Kanal Tedavisi) Randevusu Al

Kadıköy Endodonti Tedavisi

İlerlemiş çürükler ve bakterilerden ötürü diş sinirinin öldüğü durumlarda, kök ucunda lezyon bulunan dişte kanal tedavisi uygulanmalıdır. Kadıköy kliniğimizde bu durumların tespitinde kullanılan röntgen cihazlar ile ağız içi kameralar bulunmaktadır. Diş sıkma (bruksizm) sonucunda oluşan diş aşınmalarıyla hassasiyetin giderilmesinde kanal tedavisi uygulanabilir. Kadıköy kliniğimizde diş sıkma probleminin giderilmesi için farklı tedaviler de uygulanmaktadır. 

Kadıköy şubemizde ağrı/şişlik/enfeksiyona neden olan bölge belirlendikten sonra canlılığını kaybetmemiş dişlerde lokal anestezi ile canlılığını kaybetmiş dişlerde anestezi uygulanmadan kanal tedavisine başlanır. Dişteki çürük kısımlar uzaklaştırılır, kök kanalına ulaşılacak boşluk oluşturulur. Dişin tükürükte bulunan bakterilerle enfekte olmaması için lastik örtü (rubber-dam) ile izolasyon sağlanır.

Sinir dokusu uzaklaştırılır, kanal boyu belirleyici aletlerle röntgenin birlikte kullanımı sonucunda kanal boyu belirlenir.
Kanal boşluğu özel solüsyonlar ile temizlenir ve şekillendirilir. Kadıköy şubemizde bazı durumlarda kanal tedavisi tek seansta, bazı durumlarda ise kanal içine ilaç konulup 2.seansta tamamlanır.
Daha önceden eksik/hatalı yapılan kanal tedavileri, Kadıköy kliniğimizde tekrardan tedavi edilip dişin korunması sağlanır. Kanal tedavisi sonrasında ilgili dişte hassasiyet ve basınca bağlı oluşan ağrılar görülebilir. Kanal tedavisinden birkaç gün sonra bu şikayetler ortadan kalkacaktır. Kadıköy’de bulunan kliniğimizde kanal tedavisi uyguladığımız dişlere 6 aylık kontroller yapılmaktadır.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?