HAYAT KURTARAN 4 DİŞ SAĞLIĞI BİLGİSİ

Beyaz Işık

HAYAT KURTARAN 4 DİŞ SAĞLIĞI BİLGİSİ

Pek çok kişi diş bakımını zor ve uğraştırıcı bulur. Oysa ki basit bir kaç bilgi ile diş sağlığını korumak oldukça kolay!

dişçi korkusunu yenme

Fırça Seçimi Hayat Kurtarır!

Diş sağlığı konusunda insanların hakkında pek bilgi sahibi olmadığı temel konu diş fırça seçimidir. Pek çok diş fırçası bulunmasına rağmen genellikle özelliklerine dikkat etmeden kullanılan diş fırçası mutlaka diş yapınıza ve ihtiyacınıza uygun olmalıdır. Örneğin yumuşak kıllı diş fırçaları kalıntı ve plakları temizlerken sert uçlu diş fırçaları ağız yapısına göre daha derin ve ulaşılması zor yerlerin temizlenmesinde etkili.

Diş İpi Diplere Kadar İner!

Bakterilerin temizlenmesi için oldukça önemli olan diş ipi özellikle dişleri kaygan olma durumundan faydalanarak erişilmesi en zor yerlerde bile olumlu sonuçlar almayı mümkün kılıyor. Ayrıca ortodonti tedavisi görmüş ve diş teli olan diş hastaları için de sıkça tavsiye edilen diş ipleri diş fırçalarının ulaşamadıkları bölgeler için sorunsuz temizlik desteği sunuyor.

Zararlı Beslenmeden Uzak Durun!

Düzenli fırçalama ya da doğru bakım gibi yöntemlerin dışında, ağız sağlığınızın günlük hayatta kalıcı olması için beslenmede oldukça önemli. Genel olarak öğle ve akşam aralarında tüketilen aşırı yağlı, paketli, şekerli gıdalar ya da farklı atıştırmalıklar, dişlerin daha çabuk çürümesine yol açıyor.

En Az 2 Dakika Diş Fırçalayın!

Uzmanlar tarafınca yapılan bilgilendirmelerde, insanların diş fırçalama sırasında daha çok aceleci olduğu vurgulanıyor. Diş fırçalama aşamasında ilk olarak yumuşak dokunuşlar yapılması ve 2 dakika boyunca tüm diş çevresinin etkili şekilde fırçalanmasının, ağız ve diş sağlığı için önemli olduğu sürekli olarak vurgulanan temel unsur.

dişçi korkusunu yenme
Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?