Esenler Pedodonti (Çocuk Diş Hekimi) Tedavisi

Esenler Pedodonti (çocuk diş hekimi) Tedavisi, 0-13 yaş arasında olan çocukların dişlerde ve ağız içlerinde görülen problemli dişlere müdahale eden bir bilim dalıdır.  Esenler de pedodonti tedavisi için uzman hekim kadromuz tarafından uygulanmaktadır. Esenler diş polikliniğimiz de siz hastalarımızı bekleriz.

Pedodonti Randevusu Al

Esenler Pedodonti (Çocuk Diş Hekimi) Tedavisi

Pedodonti ( çocuk diş hekimliği ) bebeklik döneminden başlayıp ergenlik çağının sonuna kadar devam eden süt ve daimi dişlerin sağlıklı olarak korunmasını amaçlayan bir bilim dalıdır. Esenlerde çocuk hastalarımızın ortaya çıkabilecek çeşitli problemi öngörerek büyüme ve gelişme dönemlerine uygun tedavi Esenlerde pedodonti planlaması çıkartılır. Esenlerde pedodonti ( çocuk diş hekimliği ) tedavileri altında dolgu, kanal tedavisi, amputasyon, paslanmaz çelik kron, strip kron, yer tutucu, çocuk protezi, flor, fissür örtücü gibi tedaviler yapılmaktadır. Süt dişleri için, kompomer adı verilen özel dolgularımız esenlerde çocuk diş hekimliğinde mevcuttur. Sarı, pembe, yeşil, mavi, kırmızı, beyaz gibi pek çok rengi olan bu materyaller esenlerde çocukların motivasyonunu arttıran süt dişi dolgu maddeleridir.

Esenlerde pedodonti tedavisi; süt dişleri, kapladıkları alanı kendilerinin yerine gelecek olan kalıcı diş için korumakta, kalıcı diş sürerken ona rehberlik yapmaktadırlar. Süt dişi erken çekildiği zaman bu doğal yer tutuculuk fonksiyonu da ortadan kalkmaktadır. Pedodonti ( Çocuk diş hekimliğinin ) birinci amacı, dişsel sorunların oluşmasını engelleyecek önlemleri almak ve çocukları çürüksüz bir geleceğe yönlendirmektir. Ayrıca beslenme konuşma gibi fonksiyonlar için süt dişlerinin sağlıklı olması çok önemlidir.

Gelecekteki sağlıklı gülüşleri teminat altına almak ve diş hekimi ( pedodonti ) deneyimini korkusuz bir şekilde gerçekleştirmek için çocuklarımızın tedavilerini esenlerde pedodonti için uzman kadromuz tarafından yürütülmektedir.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?