Esenler Ortodonti Tedavisi

Ağız içerisinde yer alan dişlerin düzenini sağlayan bir bilimdir. 

Ortodonti Randevusu Al

Esenler Ortodonti (Diş Teli) Tedavisi

Ortodonti ana bilim dalı, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün şekilde yerleşmesi, yüz düzensizliklerinin teşhisi, tedavisi ile ilgilenen Diş Hekimliğinin uzmanlık dalıdır. Hem genetik faktörler hem de uzun süre biberon, yalancı emzik kullanmış olma, parmak emme, tırnak yeme gibi yapılmaması gereken ve alışkanlık oluşturulmuş durumlar, erken diş kaybı ortodonti bozukluklara sebebiyet verebilir. Bu alışkanlıklar mümkün olduğunca erken tedavi edilmiş olmalıdır. Çapraşık veya seyrek dişler ile güzel bir gülümseme ve estetik bir yüz görünümüne sahip olmak imkansızdır. Dişlerdeki çapraşıklık estetik problemler yaratmasının yanında, diş fırçalamanın etkinliğini azalttığı için diş çürüğü riskini artırır. Dişler arasındaki boşluklar ise çiğneme fonksiyonunu diş çevresindeki dokuların sağlığını olumsuz etkiler. Bu olumsuz etkileri en aza indirmek için Esenlerde ortodonti birimimiz herzaman yanınızdadır.

Çürük veya travma nedeniyle erken kaybedilen süt dişlerinin yerlerinin korunması, süt dişinin yerine gelecek sürekli dişin normal şekilde sürebilmesi için önemlidir. 
Esenlerde ortodonti muayenesinin ardından, hastalardan alınan röntgen, fotoğraf, alçı modeler üzerinde ölçümler ve analizler yapılarak ortodonti teşhis konulduktan sonra uygun tedavi yöntemi belirlenir.
Tedaviye başlayacak hastaya uzman hekim gerek gördüğünde Esenlerde ortodonti tedavisinde hareketli apareyler, braketler, teller, minividalar, yüz maskesi gibi uygulamalar yapılır.
Fakat son yıllarda tel kullanmadan şeffaf plaklarla dişlerin düzeltilmesi tel görüntüsünü istemeyen hastalar için yeni bir tedavi seçeneği doğmuştur. Esenlerde Ortodonti uzman hekimin tedaviyi onayladığı kişilerde klasik braketlerle tedavi görmek istemeyen hastalarda kişiye özel şeffaf plaklar yapılarak tedavi ortodonti tedavi tamamlanır.

Esenlerde ortodonti tedavisinde dişlerin çene içinde hareketli çenelerin yeniden konumlandırılması esnasında diş – kemik dokunun zarar görmemesi biyolojik olayların ideal şekilde gerçekleşebilmesi için ortodontide kuvvetler belli limitler dahilinde uygulanır. Bu nedenle ortodonti tedavilerde çok kısa sürede sonuç alınamaz. Problemin şiddetine, yaşınıza, tedaviye gösterdiğiniz uyuma bağlı olarak tedavi süresi oldukça değişkendir, bu sürenin 6 ay ila 3 yıl arasında olduğu söylenebilir. Kişilerin tedaviden hızlı, olumlu şekilde sonuç almaları hekim ile iş birliği içinde olmasına ve çok iyi şekilde ağız hijyenine dikkat etmesine bağlıdır. Hayatınız boyunca mutlu bir gülüşle birlikte ideal bir ortodonti tedavi istiyorsanız, tedavinizin muhakkak Esenlerde ortodonti uzmanı tarafından yapılması gerekmektedir.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?