Esenler Diş Beyazlatma Tedavisi

Esenlerde Diş Beyazlatma tedavisi dişlerde bulunan renklenmelerin ve lekelerin yok edilmesine olanak tanıyan müdahale diş beyazlatma olarak bilinir. 

Diş Beyazlatma Randevusu Al

Esenler Diş Beyazlatma Tedavisi

Diş Beyazlatma; Renklenmiş dişlere kimyasal ajanlar uygulaması ile mine dentin dokusunun derinliklerindeki organik pigmentlerin okside edilerek diş renginin açılmasına “beyazlatma” ismi verilmektedir.
Dişlerde Leke ve Renk Değişimi SebepleriDişlerdeki renk değişimiyle, lekelenmenin en temel sebebi, diş bakımının düzenli yapılmamasıdır. İyi bakılmamış dişlerde, zamanla biriken plaklar veya diş minesinin incelmesiyle kaybolan saydamlık, dişlerin görünümünü bozabilir. Bunlara ek olarak, çok fazla kahve, kola vb. dişe zararlı içecek tüketimi, sigara kullanımı gibi alışkanlıklar diş renginde bozulma, dişte lekelenme yapabilir. Kanal tedavisi sonrası renklenme de bir başka etkendir. Bazı antibiyotik türleri yüksek doz flor kullanımıda diş üzerinde renklenmeye, lekelenmeye sebep olabilmektedir.

Piyasada lekeleri çıkarmak için farklı ürünler bulunmaktadır. Esenlerde diş beyazlatma tedavisinin başarılı olabilmesi için, diş hekimleri diş renklenmesinin türünü, yoğunluğun yerini doğru bir şekilde teşhis etmelidir. Zaman maruziyeti ve ağartma bileşiğinin konsantrasyonu, diş beyazlatma son noktasını belirler.
Esenler’de Diş Beyazlatma İşleminin Uygun Olmadığı Durumlar Nelerdir? • Şiddetli diş eti hastalığı olan hastalar • Alkol – sigara bağımlıları • Hamileler, emziren anneler • Süt dişleri • Peroksit alerjisi olanlar • Yaygın çürük, abrazyon, sensitiv diş, şekil anomalileri gibi diş patolojine sahip hastalar Esenlerde Diş Beyazlatma işlemi çalışan hekim kontrolü altında klinik ortamında yapıldığı gibi hastaya özel beyazlatma plakları hazırlanarak ev ortamında da gerçekleştirilebilir. Klinik ortamında yapılan beyazlatma yaklaşık bir saatte yapılan, birkaç uygulamadan oluşan yöntemdir.

Öncelikle, beyazlatma yapılacak diş yüzeyleri temizlenir. Ağız, operasyon için hazırlandıktan sonra ağızda zarar görebilecek dokular, özel yalıtım malzemesi ile kaplandıktan sonra, dişler üzerine sürülen özel bir jel, ışın yardımıyla diş beyazlatma işlemi yapılır. Birkaç defa beyazlatıcı jel uygulamasından sonra, işlem tamamlanır. Klinik ortamında uygulanan beyazlatma işlemi 45 dakika ila 1 saatte tamamlanır. İkinci yöntem ise evde uygulanan ev diş beyazlatması dediğimiz tedavi yöntemidir. Daha uzun sürede yapılan bu işlemde, içinde beyazlatıcı jel bulunan kalıp, dişlere yerleştirilir ve hastadan geceleri bunu takması istenir. 1 buçuk hafta boyunca günde 7-8 saat takılan kalıplarla tedavi sağlanır. Bu yöntem ilk beyazlatma yöntemine yardımcı olmak amacıyla da kullanılabilmektedir. Bunların yanında, kanal tedavisi sonucu ya da travma sonrası oluşan renk değişimlerinde, içten beyazlatma işlemi uygulanarak tedavi sağlanır. Size en uygun tedavi yöntemi ise, Esenlerde diş beyazlatma konusunda uzman hekimimiz tarafından belirlenmelidir. Hastalarımızın beyazlatma işlemine dair en çok sorduğu sorulardan biri beyazlatma işleminin dişe zararı var mıdır? Esenlerde diş hekimi kontrolünde, uygun konsantrasyon süresiyle yapılan beyazlatma işleminin, dişlere hiçbir zararı yoktur. Esenlerde diş beyazlatma sonrasında özellikle ilk 2 hafta hastanın çay, kahve, sigara, soya sosu gibi renklenmeye neden olabilecek şeylerden uzak durması önerilir.
Esenlerde diş beyazlatma tedavisi sonrası elde edilen sonucun korunabilmesinde, kişisel ağız diş bakımının ve alışkanlıkların oldukça önemli rolü vardır.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?