Diyarbakır Porselen Kaplama Tedavisi

Diyarbakır porselen kaplama tedavisi, diş boşluklarının giderilmesi veya madde kaybı fazla olan dişlerin daha dayanıklı bir şekilde ağızda kalması için uygulanan tedavi şeklidir.

Porselen Diş Randevusu Al

Diyarbakır Porselen Kaplama Tedavisi

Diyarbakır porselen kaplama tedavisi, implant üstü ve estetik amaçlarla da yapılabilmektedir. Diyarbakır porselen kaplama tedavisi, metal altyapılı porselen, zirkonyum altyapılı porselen ve tam seramik porselen olarak üç çeşittir. Metal altyapılı porselen genelde arka bölge dişlerde tercih edilir. Zirkonyum altyapılı porselen ve tam porselen protezlerde alttan metal yansıması olmadığı için daha estetik bir görüntü elde edilir. Bu yüzden ön bölge dişlerde tercih edilir. Çok fazla madde kaybı olan dişlerde dolgunun yerine porselen kaplamalar tercih edilir. Diş boşluklarının doldurulmasında implant tedavisinin alternatifi olarak mevcut dişlere porselen kaplama tedavisi uygulanmaktadır. Boşluğun etrafındaki dişler ufaltılarak o dişlerden destek alınarak yapılmaktadır

Diyarbakır porselen kaplama tedavisi lokal anestezi altında tek seansta dişlerin prepare edilmesiyle başlar. Ufaltılan dişlerin hassasiyet göstermemesi için aynı gün geçici protezi takılmaktadır. Bu geçici protezler sayesinde hastanın estetiği, çiğneme fonksiyonu ve fonasyonun devamlılığı sağlanır. Porselen kaplama dişler en geç iki hafta içerisinde takılmaktadır. Bir hafta süreyle hasta tarafından geçici yapışkan ile kullanılarak hastanın memnuniyeti değerlendirilir. Bir haftanın sonunda daimi yapışkan ile takılarak hastaya porselen kaplama teslim edilmiş olmaktadır.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?