Diyarbakır İmplant Tedavisi

Diyarbakır implant tedavisi, eksik olan dişlerin yerine konması için, titanyum metalinden üretilen yapay diş kökleridir. İmplant çene kemiğinin içerisine yerleştirilerek stabilizasyonu sağlanmaktadır

İmplant Randevusu Al

Diyarbakır İmplant Tedavisi

Diyarbakır implant tedavisinin amacı çene kemiği üzerinde kullanılabilir dişler yaratmaktır. Diyarbakır implant tedavisinde implantlar çene kemiğine konduktan sonra 3 ay beklendikten sonra üstüne diş gelebilmektedir. Bunun nedeni kemik ile implantın kaynaşmasının beklenmesidir. 3 aydan sonra implantın üstü açılarak diş etini şekillendirecek iyileşme başlığı takılır. İyileşme başlığı diş etini şekillendirerek dişin doğal bir diş görünümüne kavuşması sağlanır. 3 boyutlu görüntüleme yöntemleri ile implant ameliyatından önce implantların çene kemiği içerisindeki yerleşimleri belirlenmektedir. İmplant tedavisinin uygulanabilmesi için çene kemiğinde yeterli miktarda kemik bulunmalıdır. İmplant tedavisi kaplama tedavisinin alternatifi olma niteliğindedir. Avantajı yandaki sağlam dişlere zarar verilmemesidir. İmplantlar boy ve çaplara göre çeşitlidir. Kemiğe en uygun implant ameliyat sırasında belirlenmektedir.

Diyarbakır implant tedavisi, çene kemiği açıldığı için iltihap kapmaması ve implantlara zarar gelmemesi için steril ortamda gerçekleştirilmektedir. Lokal anestezi altında yapılarak ağrı seviyesi minimuma indirilmektedir. İmplant ameliyatı sonrası olabilecek komplikasyonlar ağrı ve şişlik olmasıdır. Bu komplikasyonların oluşmasını engellemek için verilen ilaçlar hekimin anlattığı şekilde uygulanmalıdır.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?