Diyarbakır Endodonti (Kanal Tedavisi)

Diyarbakır endodonti tedavisi, dişin içerisindeki sinire uygulanan bir tedavi yöntemidir. Dişin çürüğünün dişin sinirine kadar ilerlemesiyle birlikte diş işlevini yitirmektedir. Kanal tedavisi uygulanarak dişin işlevini korumak ve işlevini tekrar kazandırmak amaçlanmaktadır.

Endodonti (Kanal Tedavisi) Randevusu Al

Diyarbakır Endodonti (Kanal Tedavisi)

Diyarbakır endodonti tedavisi, dişin çekimden önceki son işlemidir. Gelişmiş teknoloji ile dişler çekimden kurtarılabilmektedir. El aletleri ve döner aletlerle birlikte dişin kök kanal sisteminin içerisindeki enfeksiyonlar temizlenmektedir. Durduk yere başlayan ve uyutmayan diş ağrıları Diyarbakır endodonti tedavisi gerekliliğinin kanıtıdır. Lokal anestezi altında uygulanarak dişin içerisindeki sinirler temizlenerek ilk seanstan itibaren ağrılar dindirilmektedir. Kök kanal sistemi dışında kök ucunda da iltihap olabileceği için ilk seanstan sonra bir iki gün boyunca ağrı olabilmektedir.

Diyarbakır endodonti tedavisi, tek seansta bitirilebileceği gibi gereken durumlarda birden fazla seans sürebilmektedir. Hekim bu kararı iltihap durumuna göre belirlemektedir. Kök kanal dolgusu kök ucuna kadar yapılmalıdır. Kök dolgusundan sonra dişin dolgusu en kısa sürede yapılmalı kanal tedavisinin üstü kapanarak kök ucunda yeniden enfeksiyon oluşması engellenmelidir. Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber yetersiz kanal tedavileri dişten sökülüp yeniden yapılabilmektedir.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?