Diş Taşı Temizleme

Beyaz Işık

Diş Taşı Temizleme

Diş taşları genel olarak alt alt ön, üst arka dişlerde karşımıza çıkmakla birlikle dişlerin genelinde de görülebilen diş kusurlarıdır.

Diş Taşı Temizleme

Biyofilm tabakasına penetre olan kalsiyum fosfat kristallerinin etkisiyle sertleşen bu yapılar dişin kendi renginden farklı olarak dişlerde meydan gelir ve kişinin özgüvenini etkiler. bunun yanı sıra diş taşlarının artması ve diş eti kenarlarında birikmesi sonrasında ise kişilerde diş eti hastalıkları ve diş kayıpları meydana gelebilmektedir. Bu sebeple 6-12 aylık periyotlar halinde diş taşı temizliğinin yapılması hastalarımızın hem estetik bir gülüşe kavuşabilmeleri, hem de ilerleyen aşamalarda farklı ağız sağlığı problemlerinden korunabilmeleri için ilgili hekimimiz tarafından önerilmektedir.

Diş taşı temizliği ne kadar sürer?
Beyaz ışık olarak diş taşı temizliği işlemini büyük bir titizlikle 30-50 dk gibi kısa bir sürede gerçekleştirmekteyiz. Diş taşı temizliği acılı bir işlem midir?
Hastalarımızın en çok sordukları sorulardan birisi de diş taşı temizliğinin acı verip vermediğidir. Tedavi acısız ve ağrısız bir işlemdir.

Diş taşı temizliği dişlere zarar verir mi?
Yaygın olarak kabul edilenin aksine diş taşı temizliği dişlere bir zarar vermez. Buna ek olarak ilerleyen dönemlerde meydana gelebilecek olan ağız sağlığı problemlerinin de önüne geçmektedir.
Diş taşlarından korunmak mümkün müdür?
Kişilerin ağız hijyenlerine ve diş temizliklerine dikkat etmeleri diş taşı oluşumunda etkili faktörlerdendir. Ancak taşların oluşumunun yegane sebebi ağız ve diş temizliği olmadığından kısmi bir korunma söz konusu olmaktadır.

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?