DİŞ POLİKLİNİĞİNDE RANDEVUYA GELMEDEN BİLİNMESİ GEREKENLER

“Diş Polikliniğinde Randevuya Gelmeden Bilinmesi Gerekenler” sorusu sürekli karşımıza çıkan ve en çok merak edilen konu. Bu Yazımızda sizlere Diş Polikliniğinde Randevuya Gelmeden Bilinmesi Gerekenleri anlatacağız.

DİŞ POLİKLİNİĞİNDE RANDEVUYA GELMEDEN BİLİNMESİ GEREKENLER

Toplumda  çoğunlukla ağrı veya akut şikayet olmadığı sürece diş polikliniklerine başvurulmuyor. Oysaki henüz bir problemle karşılaşmadan 6 aylık rutin kontrollerin yaptırılması ağız, diş ve çevre dokuların sağlığını korumak ve sürdürmek için çok önemlidir.

Diş Polikliniğinde Randevuya Gelmeden Bilinmesi gerekenler

Peki Diş Polikliniklerine Randevuya gelmeden önce nasıl bir hazırlık yapmalıyız?

Öncelikle Beyaz Işık Diş polikliniklerine uğrayarak ya da arayarak size en uygun gün ve saatte rahat edebileceğiniz bir randevu talebinde bulunmalısınız. Şikayetinize ya da yaptıracağınız rutin muayeneye göre hekiminize en doğru bilgi aktarımı için randevu saatine kadar şikayetinizi gözlemleyiniz, gerekirse not alınız.

Bununla birlikte hastaların  genel sağlıkla ilgili mevcut hastalıkları hakkında yeterli bilgi sahibi olmaları gerekmektedir.Çoğu zaman diş kliniklerine başvuran hastalar bulundurdukları sistemik hastalıkların diş tedavileri ile ilgili olmadığını düşünürler, halbuki hem kendi sağlıkları hem de hekimin doğru ve başarılı tedavi yapması için bu konu çok büyük önem arz eder.Kalp, şeker, tansiyon, alerji gibi genel sağlığı ilgilendiren problemlerin yanında, önceden geçirilmiş cerrahi operasyonlar, yaşanılan travmalar, dişlerle ilgili probleme sebep olabileceği gibi yapılacak tedavinin de şeklini belirler.Bu sebeple diş kliniklerine başvurmadan önce, hastaların kendileriyle ilgili tüm sağlık sorunlarını hekime en açık şekilde anlatacak düzeyde hazırlık yapması gerekmektedir.Varsa bu sağlık sorunlarıyla ilgilenen kendi doktorlarından diş tedavilerine imkan kılan yazılı onay belgelerini getirmelidirler.

Bir diğer önemli husus ise sürekli kullanılan ilaçlar ve medikal ajanların hasta tarafından hekime aktarılmasıdır.Mümkünse kullanılan bütün ilaçlar diş kliniğine gelirken hazırlanmalı ve diş hekimine gösterilmelidir. Yapılacak olan tedavilerde kullanılan ilaçların , hastaların kullandığı diğer ilaçlarla etkileşime girebileceği gibi, kan sulandırıcı gibi cerrahi tedavilerde kanın pıhtılaşmasını engelleyecek durumlarla da karşılaşılmaması için hastaların kullandığı ilaçları hekime en doğru şekilde anlatması çok önemlidir.

Son olarak diş kliniğine gelmeden birkaç gün önce yeterli ağız hijyenini sağlamak hem hekime karşı kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak hem de kronik ve akut problemlerinizin hekim tarafından daha doğru tespit edilmesine imkan tanıyacaktır.Ağız ve diş hastalıkları aniden karşımıza çıkabileceği gibi, biz fark etmeden de bazı problemlere sebep olabileceğinden, mutlaka 6 ayda bir olmak üzere diş kliniklerine başvurulması,sorunsuz bir ağız ve diş sağlığı için unutulmamalıdır.

Diş Polikliniğinde Randevuya Gelmeden Yapılması Gerekenler
Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?