DİŞ BEYAZLATMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Beyaz Işık

DİŞ BEYAZLATMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Dişlerimiz herkesle aynı beyazlıkta olmayabilir. Dişlerimizin rengini bozacak sebep olacak sebeplerden bazıları ise dişe gelen darbeler koyulaşmaya neden olabilir, aşırı flor alımı, bazı hastalıklar, bazı ağız gargaraları, bazı dolgu maddeler, diş minesinin zarar gördüğü durumlar,

dişçi korkusunu yenme

Dişlerimiz çeşitli nedenlerle renk değişimine uğrayabilir. Zamanla sararma yapan dişler için dişlerin olduğu renkten daha beyaza gitme işlemi ile dişlerin beyaza getirilmesidir. Diş yapınız ve gülümsemenizden memnun ama dişlerinizin renginden memnun değilseniz tercih edebileceğiniz bir yöntemdir. Diş beyazlatma işlemi büyük estetiklere göre hem daha kolay hem de daha az maliyetlerle yapılmaktadır.

Diş beyazlatma işlemleri iki şekilde yapılmaktadır. Bunlardan biri ofis tipi beyazlatma ve ev tipi beyazlatmadır. Ofis tipi beyazlatmalar diş hekimleri tarafından kliniklerde uygulanmaktadır. İlk olarak koruyucu madde ile diş etleri zarar görmemesi için korunmaktadır, ardından beyazlatma jeli sürülerek 40-45 dakika ısı ve ışık (lazer) yardımı ile beyazlatma işlemi tamamlanmaktadır.

Ev tipi beyazlatma ise hastanın ağzından ölçü alınarak şeffaf bir plak hazırlanır. Ve hastaya verilen jel ile plak ile uygulayarak beyazlatma işlemi gerçekleştirir.

Dişlerinize beyazlatma işlemi uyguladıktan sonra yaklaşık 15 gün sigara, kola, çay, kahve ve asitli yiyecek ve içeceklerden uzak durulmasına dikkat edilmelidir. Piyasada diş yapısını güçlendirecek ve diş beyazlatmayı koruyan diş macunları temin edilen

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?