Bursa Şeffaf Plak (invisalign) Tedavisi

Bursa  şeffaf plak tedavisi, diş teli olmaksızın şeffaf plaklarla uygulanan ortodontik tedavidir. Bursa şeffaf plak tedavisi, her yaştan hastalara uygulanabilmektedir. Bursa kliniğimizde alanında Uzman hekim kadromuzla siz hastalımızı şeffaf plak tedavisi için hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Şeffaf Plak Randevusu Al

Bursa Şeffaf Plak (invisalign) Tedavisi

Şeffaf plak, görünmez diş teli olarak da bilinen ortodonti tedavisinde kullanılan bir malzemedir. Şeffaf plak tedavisi, klasik metal veya porselen teller kullanılmadan, 3 boyutlu yazıcılarla kişiye özel hazırlanan şeffaf plaklar kullanılarak yapılan ortodontik tedavidir. Bursa Yıldırım şubemizde bu tedavi yöntemi başarı ile sürdürülmektedir.

Şeffaf plak, dişlerdeki çapraşıklığın düzeltilmesi, estetik kaygıların olmasının yanında ağız sağlığı açısından da önem taşıyor. Bu durumun tedavi edilmemesi; diş çürüğü, diş kaybı, diş eti hastalığı, çene problemleri, konuşma ve çiğneme bozuklukları gibi sorunlara neden olabiliyor. Bununla birlikte gülümsemesinden memnun olmayan ve dişlerini düzelttirmek isteyen pek çok kişi diş telleri ile dolaşmak istemediği için harekete geçemiyordu. Diş tedavilerinde kullanılmaya başlayan ileri teknoloji sayesinde artık şeffaf plak kullanılarak bu sorunun son derece kolay bir şekilde ortadan kaldırılması mümkün olabiliyor.  Şeffaf plak teknolojisi sayesinde diş çarpıklıkları herhangi bir ağrı ve sızı söz konusu olmadan üstelik hiç kimse tarafından fark edilmeyecek şekilde dişler ideal pozisyona getirilebiliyor. Bu sayede hastanın sağlıklı gülüşlere kavuşması sağlanıyor. Şeffaf plak tedavisi klasik ortodontik tedavilere göre dişlerdeki çapraşıklık sorununu daha hızlı bir şekilde düzeltebiliyorlar. Şeffaf plak tedavisinde tel tedavisindeki gibi kısıtlamalar bulunmuyor. Hastalar şeffaf plakları çıkarıp istedikleri herşeyi yiyip içebiliyorlar. Şeffaf plak tedavisi süresince dişlerin üzerinde metal braketler bulunmayacağı için diş fırçalama işlemi sırasında dişlerde ve diş etlerinde problem olmuyor. Şeffaf plak tedavisi dişlerin çapraşıklığı düzeltilirken tedavi görüldüğünün belli olmamasını sağlıyor.

Şeffaf plak bakımı için takma diş temizleyicilerini kesinlikle kullanmayınız ve gargara ürünleri ile yıkamayınız. Bu tür ürünlerin kullanılması şeffaf plağın yüzeyine zarar verebiliyor ve şeffaflığını kaybetmesine neden olabiliyor. Bursa Yıldırım şubesi olarak Şeffaf plağınızı yemek yemeden ve içmeden önce çıkarmanızı, her yemekten ve atıştırmadan sonra dişlerinizi fırçalamanızı ve diş ipi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. 

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?