Bursa Porselen Diş Tedavisi

Bursa Porselen Diş Tedavisi, Metal destekli Porselenin laboratuvar ortamında metal alaşım porselen konularak elde edilir. Porselen dişlerde yapılan alt yapı lazer kesim metalle yapılmaktadır. Böylece dişlerde uyum sorunu yaşanmaz. Bursa Diş Polikliniğimize Siz hastalarımızı beklemekteyiz.

Porselen Diş Randevusu Al

Bursa Porselen Diş Tedavisi

              Porselen diş kaplama aşırı madde kaybına uğramış dişlerin korunması için dişlerin üzerlerinin diş şeklindeki porselen materyaller ile kaplanması işlemidir. Doğal diş renginde ve doğal görünümde porselen kaplamlar, kişinin hasar gören her dişi için ayrı ölçülerde uygulanır.Bursa Yıldırım şubemiz aşağıda belirtmiş olduğumuz uygulama şekillerinin hangisinin en uygun ve sağlıklı olacağını tespit ederek işleme almaktadır.

                            Porselen diş kaplama türleri, kaplama işlemi için kullanılan ek materyallerin özelliklerine bağlı olarak şekillenirler Dişlerinde çarpıklık problemleri bulunanlar, diş diziliminde diş eksikliği bulunanlar, diş dolgusu uygulaması ile diş çürüme bölgesi tedavi edilemeyecek büyüklükte olan kişiler, ön kısımda ve diş diziliminde kırık, aşınmış dişleri bulunan kişiler, porselen kaplama uygulaması yapılan bireylerdir. Porselen diş kaplamanın 4 farklı uygulama metodu bulunmaktadır.

  • Porselen diş kaplama uygulaması
  • Seramik kullanımlı porselen diş kaplama uygulaması
  • Metal madde kullanımı ile porselen diş kaplama uygulaması
  • Diş ön ve arka bölümlerinin her ikisi için porselen diş kaplama, uygulamaları porselen diş kaplama uygulaması

Ana madde porselen olacak şekilde, kaplama uygulaması sırasında kullanılan seramik ve metal gibi yan malzemelerin belirlenmesi ile porselen diş kaplama türlerinden hangisinin uygulanacağı konusunda karar verilir. Uzman hekimce porselen kaplama işlemi yapılacak dişlerin ölçüm işlemleri yapılır. Dişlerin porselen kaplamaya uyumlu hale gelmesi için gerekli görülmesi halinde diş kesim işlemleri yapılır. Porselen kaplamanın tasarımı laboratuvar ortamında, ölçülere uygun şekilde yapılır. Bu süre. 3 ila 4 gün sürer. Diş bakımlarının aksatılmaması durumunda, 10 veya 15 yıl gibi bir kullanım ömrü bulunmaktadır.

      Porselen kaplama dişleri yapan diş hekimi büyük bir önem taşımaktadır.Tecrübeli eller ile Bursa Yıldırım şubemizde gülüşününüze dokunuyoruz ve siz değerli hastalarımıza hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?