Bursa Periodontoloji Tedavisi

Bursa Peridontoloji Tedavisi, Dişler ve dişleri çevreleyen dokularda oluşan hastalıkların tanısı, tedavisi ve de tedaviden kazanılan sağlığın sürdürülebilmesini hedefleyen diş hekimliği verilen addır. Bursa Diş Polikliniğimiz de siz hastalarımızı tedavilerinizin gerçekleşmesi için beklemekteyiz.

Periodontoloji Randevusu Al

Bursa Periondontoloji Tedavisi

             Periodontoloji, dişleri çevreleyen dokular diğer adıyla diş etlerinde ve diş köklerini saran kemiklerde meydana gelen hastalıkları ve bu hastalıkların tedavisi ile birebir ilgilenen ana bilim dalı olarak tanımlanmaktadır.Bursa Yıldırım şubemiz her tedavide olduğu gibi bu tedavide de önde gelen diş klinikleri arasında birinci sırada yer almaktadır.

            Periodontal hastalık, dişler ve onları çevreleyen dokuların tümünün ya da bir bölümünün etkilenmesiyle ortaya çıkmaktadır. Bir süredir geçmeyen hassas, şişmiş, kırmızı, kanayan dişetleriniz ve buna eşlik eden diş duyarlılığı, dişlerde sallantı ile ağız kokusu şikayetiniz varsa, sizin de periodontal hastalığınız olabilir. Bu ciddi enfeksiyonun tedavi edilmediğinde; diş kayıplarına neden olmasının yanı sıra kalp krizi, felç, diyabet, solunum yolu hastalıklarının gelişmesinde ve erken doğum ya da düşük doğum ağırlıklı bebeklerin doğmasında risk faktörü olduğu araştırmalarda gösterilmiştir.Periodontoloji Tedavisinin ilk aşaması hastalığın esas etkeni olan dental plağın hasta tarafından fırça/diş-ipi/arayüz fırçası kullanılarak temizlenmesi ve diş üzerindeki birikintilerin diş hekimi tarafından özel aletlerle uzaklaştırılmasıdır. Periodontoloji tedavisinde dişlerin çevresinde yer alan diş taşları ultrasonik cihazlar ve özel aletler yardımı ile tamamen temizlenir. Ayrıca dişlerin yüzeylerine ise parlatma işlemi yapılır. Bunun yanında iltihabın derecesine bağlı olarak lokal anestezi altında dişlerin bulunduğu ceplere ve diş köklerine subgingival küretaj olarak adlandırılan derinlemesine temizlik uygulanır. Periodontal tedavinin ana amacı umutsuz gibi görünen sağlıksız dişleri ağızda tutmaktır. Hastalığın tipi ve şiddetine göre değişik tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bunlar; öncelikle ağız hijyeni eğitimi, diş taşı temizliği, kök yüzeyi düzleştirilmesi, rejeneratif, rekonstrüktif ve mukogingival operasyonlar olarak basitçe özetlenebilir. Aynı zamanda yüksek gülme hattı olan bireylerin diş eti estetiğini sağlamakta, periodontal tedavi kapsamındadır. Hastalığın tipi ve şiddeti; hastanın alışkanlıkları ve hekimi ile yapacağı işbirliği, ağız hijyeninin standardı, tedavi planlaması ve başarısını doğrudan etkiler.

        Bursa yıldırım şubemizde Periodontoloji alanında sadece hastalıkların teşhisi yapılmaz, teşhisin yanında tedavi aşaması ve oluşturulan sağlıklı yapının devamlılığının da sağlanması uzman hekimlerimiz tarafından takip edilir.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?