Bursa Pedodonti (Çocuk Diş Hekimi) Tedavisi

Pedodonti, 0-13 yaş arasında olan çocukların diş ve çene yapısını inceleyen ve tedavisini sağlayan diş bilimi dalıdır.

Pedodonti Randevusu Al

Bursa Pedodonti (Çocuk Diş Hekimi) Tedavisi

Pedodonti tedavisi 0-13 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini amaçlayan bir anabilim dalıdır.Bursa yıldırım şubemizde uzman hekimlerimiz tarafından başarı ile yapılmaktadır.

          Özetle pedodonti anabilim dalı, doğumdan başlayıp bir çocuğun 13’lü yaşlarına kadar uzayabilecek uzun bir süreci kapsamaktadır, dolayısıyla pedodonti anabilim dalı, bir çocuğun hayatı boyunca diş hekimliğini severek ve düzenli gelmesini sağlayacak başlangıç bir basamaktır. Tüm bu sebeplerle pedodonti anabilim dalı, diş hekimliğinin aynı zamanda çocuk ruh sağlığıyla da ilgili çok özel bir branşıdır. Pendodonti tedavisi birden fazla aşamadan oluşur. Çocuk hastaların süt dişlenme ve karma dişlenme sürecinde ağız hijyenin sağlanması, oluşan hastalıkların tedavisi Pedodonti’nin ilgi alanıdır. Tedavi çerçevesinde; hem süt hem de daimi dişlere yapılan topikalor uygulamasıyla dişlerin güçlenmesi çürümeye karşı daha dayanıklı olmaları amaçlanır. Oluşan çürüklerin dolguya da çekim ile tedavisi yapılır.Bursa Yıldırım şubemizde aynı zamanda  Parmak emme, dudak emme, yanlış yutkunma gibi kötü alışkanlıkların teşhis ve tedavisi de yapılır.

Bursa Yıldırım şubesi olarak Pedodonti ana misyonumuz; doğumdan ergenliğe kadar çocuk hastaların ağız ve diş sağlıklarını korumak, ortaya çıkabilecek çeşitli problemleri önlemek, var olan hastalık ve anomalileri erken dönemde tespit ederek ilerlemeden tedavilerinin yapılmasını sağlamaktır.Coçuklar bizim için değerlidir.Geleceğimize hizmet vermekten gurur duyuyoruz.

 

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?