Bursa Nilüfer Yaprak Diş Tedavisi

Bursa Nilüfer Yaprak Diş Tedavisi, olarak da bilinen yaprak diş (lamine), kırılmış veya aşınmış dişlerin tedavisinde kullanılmaktadır. Yaprak diş tedavisi (lamine) diş hekimliğin en hassasiyet isteyen işlemlerinden biridir. Bundan dolayı yapılan tedavilerin dijital ortamla yapılması başarı şansını yükseltir.

Yaprak Diş Randevusu Al

Bursa Nilüfer Yaprak Diş Tedavisi

       Yaprak lamineler son yıllarda Dişlerde oluşan lekelenmelerin beyazlatma işlemiyle istenen renge dönüştürülemediği, dişlerin şekil ve formundan memnun olunmayan, diş arası “diastema” dediğimiz boşlukların olduğu vakalarda uygulanan ve gittikçe popülerliği artan bir uygulama haline gelmiştir.

       Yaprak kaplamalarda dişlerin tüm yüzeyinden 1-2 mm kadar bir aşındırma yapmak gerekirken, Yaprak laminede dişlerin ön yüzeyinden 0,5-1 mm kadar bir aşındırma yapmak, bazı vakalarda hiç aşındırma yapmadan uygulama yapılabilir. Daha sonra veneerler(yaprak porselen) istenen renk ve formda hazırlanır ve yapıştırılır. Hafif çapraşıklığın olduğu vakaların düzeltilmesinde, dişlerin boy veya şekil olarak formundan memnun olunmadığı durumlarda, dişlerde kırık sonucu veya çok fazla dolgu, kanal gibi işlem görmüş ve görsel bütünlüğün bozulmuş olduğu durumlarda, diş arası boşlukların bir bütün halinde kapatılmasında yaprak lamine dişler çözüm seçeneği olabilmektedir. Dişlerin ön yüzlerine yapışan porselen yapraklar yapılabilecek en konservatif (koruyucu) tedavilerden biridir. Ortodontik tedavi istemeyen kişilerdeki düzensiz dişlerin protetik olarak en hızlı şekilde düzeltilmesinde yaprak porselen önemli rol oynar. Yapım süresi hızlıdır. Renginde sararma veya koyulaşma yapmaz. Lamine dişler düzenli bakımı yapıldığında uzun yıllar kullanılabilir.Bursa Nilüfer  şubesi hekimlerimiz kendi dişlerinize yaptığınız gibi lamineleri de sabah akşam düzenli olarak dairesel hareketlerle fırçalamanızı ve düzenli diş ipi kullanmanızı öneriyor. Hekim  tavsiyesine uyan hastalar lamine dişlerini uzun seneler rahatlıkla kullanabilir. Laminenin yapıldığı porselen çok dayanıklı olduğu için aşınma gibi bir problemle karşılaşılmaz.

    Bursa Nilüfer şubemizde yaprak porselenler kişiye özgü tasarlanır kaliteli estetik ve mükemmel gülüşlere birlikte imza atılır.Gülüşünüz bizim için değerlidir.

Şube

Personel