Bursa Nilüfer Endodonti (Kanal Tedavisi)

Bursa Nilüfer Endodonti Tedavisi hasar görmüş veya iltihaplanmış dişi onarmak, çekim işlemi olmaksızın kurtarmak için yapılan tedavidir. Bursa diş polikliniğimizde yapılan tedaviler apex ölçerle yapılmaktadır. Bu göstergelerle Bağcılar kliniğimizde çalışan hekimlerimiz teşhisi koyup tedaviye hemen başlayabilirler.

Endodonti (Kanal Tedavisi) Randevusu Al

Bursa Nilüfer Endodonti (Kanal Tedavisi)

Endodonti, bir diğer adıyla kanal tedavisi olarak isimlendirilmektedir.Dişin enfekte olması ya da önemli derecede çürümesi nedeniyle hastanın dişine endodonti tedavisi uygulanır. Dişin çekilmesine neden olan sorunların çoğunu ortadan kaldırır ve dişin kurtarılmasını sağlar. Diş için oldukça önemli tedavilerden biri olan endodonti, Bursa Nilüfer şubemizde uzman ellerle basit bir şekilde uygulanabilmektedir.

         Endodontik tedavi halk arasında diş özü olarak bilinen dişin pulpasın da bulunan damar ve sinirlerin bölgeden çıkarılmasıyla oluşan boşluğun dezenfekte edilmesi, mevcut kanal yapısının genişletilmesi ve kanallarda oluşan boşlukların özel bir dolgu malzemesi ile kapatılması ile gerçekleştirilir. İltihaplı ve hasar görmüş sinir çıkarılmaz ise, diş ve çevresindeki dokularda enfeksiyon yaratır, diş kaybedilir. Pulpa dokusunun çıkarılarak, kanal boşluğunun temizlenmesi; şekillendirilmesi ve de kanalın, dolgu maddeleri ile doldurulması gereklidir. Bu işlemler bütünüyle, kanal tedavisi olarak tanımlanmaktadır. İyi yapılmış bir kanal tedavisinin başarı oranı yüzde 90-95 olarak gösteriliyor. Yani iltihap ya da ağrı gelişmiyor. Ancak, kişinin ağız hijyenine dikkat etmemesine bağlı olarak dişte yeni bir çürük, diş sert dokusunda kırık oluşması gibi kök kanallarının içine yeniden bakteri sızıntısı yaşanması halinde tekrar enfeksiyon gelişebiliyor. Kanal tedavisi tekrarlanabilen bir işlem. Tedavinin başarısız olduğu durumlarda, kanal dolgusu boşaltılıyor, kök kanalları tekrar şekillendirilip dezenfekte edildikten sonra tekrar doldurulabiliyor.

         Endodonti tedavisi yapılan dişin, pulpası denilen özü alındığı için soğuk – sıcak gibi dış uyaranlara karşı duyarlılık olmuyor. Eğer diş canlı bir diş ise kökün uç kısmında sinir damar paketi koparılması sırasında bir yara oluşuyor ki bu hekimin yarattığı bir yara. Bu yara iyileşene kadar çiğneme sırasında baskı ile hafif ağrı olması normaldir. Asla aşırı ve şiddetli ağrı olmaz. Eğer böyle bir durum söz konuysa normal gitmeyen bir şeylerin olduğu düşünüyorsanız Bursa Nilüfer şubemizdeki hekimelerimize başvurmanız gerekmektedir.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?