Bursa İmplant Tedavisi

Bursa İmplant Tedavisi, Eksik olan dişlerin yerine yenisinin yapılabilmesi için çene kemiğine uygulanan vidalama işlemi implant olarak bilinir. İmplant tedavisi iki aşamada gerçekleşmektedir. ilk aşama çene kemiğine birleşmesi beklenir daha sonraki aşama üç ay sonra haazırlanan kronun implantla birleştirilmesidir.

İmplant Randevusu Al

Bursa İmplant Tedavisi

       İmplant eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla dokularla uyumlu titanyum maddesinden yapılan yapay diş kökünün çene kemiğine yerleştirilme işlemidir.Bursa Yıldırım şubemizde hastalarımıza vermiş olduğumuz tüm tedavi hizmetleri gibi implant işlemide en titiz biçimde gerçekleştirlmektedir.                                             

          Diş implant uygulaması; diş köklerini metal implant vidası ile hasar görmüş ya da eksik olan dişleri, gerçek dişlere çok benzerlik gösteren ve onlar gibi işlevlere sahip suni dişler ile başka biçime sokan bir uygulamadır. Diş implant tedavisi, uygunsuz protezlere ya da köprülere güzel bir alternatif olabilir. Doğal diş kökleri eksik olduğunda, diş protezlerinin değiştirilmesine imkan olmadığı için diğer bir seçenek olarak değerlendirilebilir.Diş implant tedavisinin nasıl yapılacağı implantın tipine ve çene kemiğinin kompozisyonuna bağlı olarak değişir.  İmplantların en büyük faydası, yeni yapılacak dişleriniz açısından iyi bir destek sunmasıdır.Diş implantları, eksik olan dişlerin köklerine yani çene kemiğine cerrahi operasyonla yerleştirilir. İmplantlarda bulunan titanyum çene kemiği ile kaynaştığından, sabit köprü ya da protezler gibi kaymaz, sorun yaratmaz veya kemik hasarına neden olmaz. Aynı zamanda bu implantlar çürümez.Hastaya yapılan implant sayısı çok fazla değil ise İmplant cerrahisinden sonra kişi kendi başına klinikten ayrılabilir, araç sürebilir. Yapılan anestezinin etkisi yaklaşık 2-3 saat kadar sürmektedir. İmplantların uygulandığı akşam ve sonrasında bir kaç gün hafif bir ağrı görülebilir fakat basit ağrı kesicilerle bu ağrı giderilir. Çok az vakada işlem sonrası şişlik ve şiddetli ağrı gözlenmektedir. Bir kaç günlük süreç sona erdikten sonra kişi normal günlük yaşamını sürdürebilir. İmplant tedavisinin süreci meşakkatli görünse de alınacak sonuç her daim hastayı mutlu eder.

               Bursa Yıldırım şubemiz implant tedavisinde kullandığı son teknolojiler sayesinde hastalarımızın kliniğimizden mutlu bir şekilde ayrılmasını sağlamaktadır.implant konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlarken diş hekimliği tarihinin belkide en önemli buluşu olan implantın mucidi ve aslen ortopedi profesörü olan İsveçli  doktor  Per-İngvar Brånemarkı bu vesile ile saygıyla anıyoruz

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?