BİR GÜNDE İMPLANT YAPMAK MÜMKÜN MÜ?

“Bir günde implant yapmak mümkün mü?” sorusu sürekli karşımıza çıkan ve hastalarımızın en çok merak ettiği konu. Yazımızda sizlere bir günde implant yapımının mümkün olup olmadığını anlatacağız.

BİR GÜNDE İMPLANT YAPMAK MÜMKÜN MÜ?

İmplant tedavisi ağzımızdaki sağlam dişlere zarar verilmeden eksikliklerin doldurulması için uygulanan tedavidir.İmplantın materyali titanyumdur. Titanyum doku dostu ve yüzyıllardır tıp tedavilerinde uygulanan bir metaldir.

1 günde implant mümkün mü

Beyaz Işık Diş Poliklinikleri

Günümüzdeki en büyük sorulardan biri 1 günde implant yapmanın mümkün olup olmadığıdır.Teknolojinin ilermesiyle 1 günde implant yapmak mümkün olmuştur. İmplant ya daha önceden çekilmiş dişin boşluğuna ya da çekim kararı verilmiş dişin olduğu yere yapılabilmektedir. Çekim endikasyonu olan dişin çekilmesinden hemen sonra kemik miktarı istenen seviyedeyse aynı günde implantınız yapılır.Bunun ismi immediat implant uygulamasıdır. Çekilen dişin altında bir iltihap olması durumunda implant yapımı mümkün olmamaktadır.Bu durumda bir ay kadar beklenir ve bir ayın sonunda panoramik film alınarak iltihabın geçip geçmediğine ve kemik oluşumu değerlendirilir.

Uygun ise 1 günde implantı yapmak mümkündür. İmplant tedavisinin uygulanabilmesi için yapılacak bölgedeki kemik miktarı çok önemlidir. Kemik miktarının tespit edilmesinde 3 boyutlu tomografiler kullanılmaktadır. Kemik miktarının yetersiz olduğu durumlarda kemik eklenmek istenen bölge açılarak hastanın kendi dokusundan alınan kemik greftleri veyahut hayvansal kaynaklı kemik greftleri ile kemik miktarı arttırılır. Kemik oluşumu takip edilerek iyileşme sağlandığında implant tedavisi uygulanır. İmplantta kemik kalitesinin yanı sıra kullanılan implantın kalitesi de önemlidir. mplant yüzeyine uygulanan işlemler implantın kalitesini belirlemektedir.

İmplant tedavisi uygulandıktan sonra üç aylık bir iyileşme süreci vardır. Kemik ile implantın birbiriyle kaynaşması gerekmektedir. Üç aylık bir süreç geçince implantın üstü açılır ve iyileşme başlıkları takılır. İyileşme başlıklarının bir hafta boyunca implantın üstünde kalması önemlidir. İmplantın üstüne yerleştirilecek dişin dişeti ile uyumunun gerçek diş kadar doğal olması için bir hafta iyileşme başlığı durmalıdır. İyileşme başlıklarıyla geçen bir haftanın sonunda ölçü alma aşamasına geçilir. Ölçü alımı iki şekilde olmaktadır. Konvansiyonel ve dijital ölçü yöntemleri mevcuttur. Ölçü işlemlerinden sonra bir hafta içinde implant üstü diş takılmaktadır.

İmplant tedavisi hastalar tarafından ağrılı, zor ve korkulu bir işlem olarak görülmektedir. Beyaz Işık Ağız Diş Sağlığı polikliniklerinde 1 günde implant işlemi mümkündür. Beyaz Işık Ağız Diş Sağlığı polikliniklerinde hastalarımıza işinde uzman ve deneyimli doktor kadrosu tarafından lokal anestezi altında ağrısız, güvenilir, kaliteli implant işlemi yapılmaktadır. Beyaz Işık Ağız Diş Sağlığı polikliniklerinde implantlarımız garanti sertifikalıdır, hastalarımıza işlem sonrasında bu sertifikalar teslim edilmektedir. İmplant tedavisinde bir tane implantın çene kemiğine yerleştirilmesi yaklaşık 5 dakika sürmektedir. Beyaz Işık Ağız Diş Sağlığı polikliniklerinde implantlarımızın kalitesine önem vermekteyiz. Hastalarımıza Sağlık Bakanlığı onaylı, kalitesi yapılan araştırmalar ve yazılan makalelerce kanıtlanmış piyasadaki en iyi implantlar uygulanmaktadır.

1 günde implant tedavisi
Sizde Bir Günde İmplant Yaptırmak İçin Bizlerle İletişime Geçin!
Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?