Başakşehir Periodontoloji Tedavisi

Periodontoloji, dişler ve dişleri çevreleyen dokularda oluşan hastalıkların tanısı, tedavisi ve tedaviden sonrasında kazanılan sağlığın devamının gelmesini hedefleyen diş hekimliği dalına verilen addır.

Periodontoloji Randevusu Al

Başakşehir Periondontoloji Tedavisi

Genel bulgular olarak dişetinin renginin değişip açık pembeden koyu kırmızıya dönüşmesi, dişeti kıvamının değişip daha gevşek hale gelmesi, şişlik, ödem yada yemek yerken kanama olması veya spontan kendiliğinden başlayan kanama olarak görebiliriz. Ayrıca kanamaların tedavisini Başakşehirde Periodontoloji birimimizde yapmaktayız.
Gingivitis sadece dişetinin etkilenip kemiğin etkilenmediği durumdur. Diş taşı temizliği ile oral hijyen eğitimi vasıtasıyla tedavi edilir.

Periodontoloji gingivitisin tedavi edilemeyip ilerlemiş hali, inflamasyon daha derin dokularla birlikte kemiğe de yayılmıştır. Kemik kayıplara oluşmaya başlamıştır. Detertraj haricinde küretaj (kemik yüzeyi düzleştirmesi) işlemi yapılır.İşlemin amacı kaybedilen kemik miktarı yada dişeti dokusunun geri getirmek değildir. Hastalığı durdurup oral bulguları düzeltmeye, gidermeye yönelik yapılan tedavidir. Tedavi sonrası üç hafta iyileşme süreci beklenir. İyileşme kontrol edilir, iyileşmenin sağlanmadığı Periodontoloji ceplerin varolduğu derin bölgeler flep operasyonu (lokal anestezi altında diş etlerinin küçük kesilerle kesilmesi, kemiğin açığa çıkarılması,diş taşları, iltihaplı dokuların temizlenmesi, gerek görüldüğünde kemik oluşumu, kemik seviyesini arttırmaya yönelik greft (kemik tozu)yerleştirilmesi) işlemi yapılır. Daha sonrasında hastamızı Başakşehirde Periodontoloji biriminde uzman hekimimize rutin kontrole üç aylık ve altı aylık periyotlarla kontrole yönlendiririz.

Dişeti büyümesi ilaca ya da oral hijyen eksikliğine bağlı gelişebilir. Bu sorunu Başakşehirde Periodontoloji alanında uzman hekimimizce Detertraj küretaj, gingivektomi tedavi edebiliriz. SDG ve BDG dişeti çekilmesinin olduğu bölgelerde hassasiyet şikayetlerini çözmek, estetik kaygıları gidermeye yönelik yapılan işlemdir. Damaktan bağ doku veya serbest dişeti grefti alınır. Alındıktan sonra yapışık dişeti miktarını arttırmak için çekilmenin olduğu bölgeye kök yüzeyine dikilir. Gingivektomi estetik amaçla yapılır. Genelde kron boyları kısa ise, hasta gülümsediği zaman görünen dişeti miktarı fazla ise gülüşü düzeltmek, dişlerin daha uzun görünmesini sağlamak için dişetinin kesilip şekillendiği işlemdir. Prenektobi dişeti çekilmelerine sebep olabilecek pas ataşmanlarının cerrahi müdahalesi yapılarak kesilip dikiş atılmasıdır. Kron boyu uzatılması dişler zirkonyum veya porselen ile kaplanıldığı zaman eğer kron boyunun yeterli değilse cerrahi işlemle kemik kaldırılıp dişeti düzenlenir. Protatik işlem için uygun hale getirilir. Başakşehirde periodontoloji ve dişeti hastalıkları alanında yukarıdaki bütün cerrahi tedavi hizmetlerini vermekteyiz. Bu sebeple Başakşehirde Periodontoloji birimimizde sizlere en iyi hizmeti vermek için kliniğimize bekliyoruz.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?