Başakşehir Ortodonti Tedavisi

Başakşehir Ortodonti Tedavisi, ağız içerisinde yer alan dişlerin ve çene kemiklerin düzenini sağlayan bir bilimdir. Başakşehirde Ortodonti tedavisi her yaşta uygulanabilmektedir. 

Ortodonti Randevusu Al

Başakşehir Ortodonti (Diş Teli) Tedavisi

Ortodonti kelimesi Yunanca sözcüklerden oluşmuştur ”ortos” düzeltmek, “odontos” diş demektir. Ağızda meydana gelen diş çapraşıklıkları, büyüme ve gelişim eksiklikleri, dişlerle çeneler arasındaki bozuk ilişkiler, sonradan ortaya çıkan diş dizisi bozuklukları, diğer tüm genel diş-çene anomalilerinin düzeltilmesi ortodonti ‘nin temel konularını oluşturmaktadır. Ortodonti alanında uzmanlığını tamamlamış hekimler ortodontist olarak adlandırılmaktadır.

Hastalar çeşitli sebeplerden ötürü ortodonti tedavisine ihtiyaç duyar. Bunlardan bazıları; çapraşık – kötü konumlanmış dişler, düzgün fırçalansa bile, tam olarak temizlenmesi zordur. Bu nedenle genellikle diş aralarında çürükler, dişlerde renkleşme meydana gelme riski yüksektir. Çenelerde meydana gelen gelişimsel, doğumsal problemlerde ise yüz estetiği çok fazla etkilenir. Bu da Hastalarda psikolojik problemlere neden olabilir. Ayrıca bu tür çene bozukluğu olan bireyler ağızlarını tam olarak kapatamayıp ısırma, çiğneme, solunum gibi problemleri yaşarlar. Başakşehirde ortodonti tedavisi kliniğimizde yapılan genel ortodonti muayenesi sonucu tanı konulan problemler tespit edilebilip, ona uygun bir ortodonti tedavisi planlaması yapılmaktadır.

Başakşehirde Ortodonti tedavisi her yaşta uygulanabilmektedir. Çene anomalilerinin tedavisi ise erken yaşlarda yapılmaktadır. Başakşehir ortodonti kliniğimizde hareketli ve sabit apareyler, metal diş teli (Metal Braketler), Şeffaf diş teli (Porselen Braketler), lingual diş teli (Lingual Braketler), şeffaf plak tedavileri uygulanmaktadır. Başakşehirde Ortodonti tedavisi uzman hekimimiz tarafından yapılmakta olup muayene için başakşehirde ortodonti birimimize muayene olabilirsiniz.

Şube

Personel

Müşteri Hizmetleri
1
Beyaz Işık
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?