Alanya İmplant Tedavisi

Alanya İmplant Tedavisi, Eksik olan dişlerin yerine yenisi uygulanan vidalama işlemi implant olarak bilinir. İmplant basit olarak ceşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine uygulanan titanyum dan yapılan yapay bir köktür. Alanya’da  Artık implant tedavisi lüks değil ihtiyaçtır. Siz hastalarımızı bekleriz.

İmplant Randevusu Al

Alanya İmplant Tedavisi

Alanya şubesi implant tedavisi , İmplantın kısaca açılımını çene kemiğine uygun ölçüde yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleri olarak adlandırabiliriz. Eksik dişlerin yerine yapılan, uzun ömürlü ve yaşam boyu sorunsuz şekilde kullanılabileceğiniz ve ekseriye titanyumdan yapılan vidalar olduğunu belirtmeliyiz. Bunlar diş hekimlerimiz tarafından steril ortamlarda küçük bir cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilirler. Alanya şubesi implant tedavisi Bu işlemin devamında yaklaşık olarak iki-üç aylık bir sürede implant çene kemiğine tamamen tutunur. Bu işlemlerin sonrasında gerçek bir diş kökünün yerini alan implant, üzerine yapılacak protezi taşıyacak duruma gelir. İstisnai durumlarda hastalara genel anestezi uygulanabilmektedir. Alanya şubesi İmplant tedavisinin yapılabilmesi için, öncelikle implantı destekleyecek kemik yapısının olması ve diş etlerinin kesinlikle sağlıklı olması gerekmektedir.

Alanya şubesi implant tedavisi ,Hastalarımızın implantları yerleştirecek kemik yapısının sağlıklı bulunması halinde, kemik yoksa yapay kemik oluşturulabilir. Yaraların iyileşmesini engelleyecek olası bir hastalığın bulunmaması halinde, istenildiği kadar implant kullanılabilir. Yerleştirilen vidaların belirli boyları ve genişliği bulunmaktadır. Hastalarımızın çene kemiği bunları yerleştirebilecek kadar uygun genişlikte olmalıdır. Başarılı bir implant uygulaması çene kemiğinin sağlığına bağlıdır. Ayrıca uygulanan tedavi sırasında ve tedaviden sonra diş etlerinin sağlıklı olması gerekir. İmplant uygulaması kemik gelişimi tamamlanmamış kişiler için uygun değildir. Uygunluk genelde 18 yaş civarıdır. Alanya şubesi implant tedavisi , Bu yaştan sonra rahatlıkla tedavi uygulanabilir. Gerek görüldüğü takdirde yapılan anestezi uygulaması ile implant tedavisi acı vermeden gerçekleştirilir. Tedavi uygulaması sonrasında oluşabilecek ağrılar uygun bir ağrı kesici ilaçla rahatlıkla giderilebilir. Bu tedavide hissedilen acı normal bir diş çekimi sonrasında oluşan ağrı ile aynı orantıdadır. İmplant yerleştirilmesi uygulandıktan sonra 1ila3 ay içinde iyileşme sağlanır. Bu süreçte hastalarımıza geçici protez kullandırılmaktadır.

Biz Alanya şubesi hekimlerinin tecrübesi ve tedavi uyguladığımız hastanın dişlerine ve ağız sağlığına özen göstermesi ve özellikle sigara kullanımı implant dişin ömründe önemli bir rol oynayacaktır. Ağız sağlığına özen gösterilmezse implantların ömrü uzun olmayacaktır Uygun koşullarda yerleştirilen implantlar uzun süre hastalarımıza hizmet etmektedir. Hastanın kemik oranı değerlendirilip, devamlı olarak kontrol altında tutulması implantın ömrünü uzatacaktır. İmplant tedavisinde yapay dişlere sahip olunur en uygun biçimde yapıldığında ve tam bakım uygulandığında ömür boyu sorunsuz ve rahatlıkla kullanılabilirler. İmplantların ömrünü, doğru bakımın yapılmaması, diş eti hastalıklarının olması ve ağız hijyen ve bakımına özen gösterilmemesi gibi nedenler kısaltır ve etkiler.

Alanya şubesi Hekimler olarak size verebileceğimiz en iyi tavsiye implant tedavisi uygulatmak, konforlu bir yaşam sürmek isteyen hastalarımızın tedavi öncesinde tütün ürünlerini bırakmaları ve tedavi sonraki iyileşme döneminde de tütün ürünleri kullanmamalarıdır. Bunun dışında kemik hastalıkları olan ve bu yüzden ilaç kullanımı olan hastalarda kesinlikle doktor kontrolü altında implant tedavine başlamalıdır.

Şube

Personel

KLİNİKLERİMİZ